z

Bydgoszcz

Biegowe widowisko w Bydgoszczy

10.12.2017

Biegowe widowisko w Bydgoszczy

Ostatni bieg w tym roku w bydgoskim Myślęcinku przyniósł zwycięstwo Bartosza Kotłowskiego, któremu przez większą część dystansu dzielnie kroku dotrzymywał Marcin Biskup - najlepszy przed miesiącem. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Brzezińska. Na trasie nie brakowało błota i śliskich ścieżek, ale przebijające się przez chmury promienie słoneczne, umilały wysiłek. Linię mety biegu głównego minęło 651 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 300 młodych adeptów biegania!

Zwycięzcą biegu został Bartosz Kotłowski, czwarty zawodnik tegorocznych halowych mistrzostw Polski w biegu na dystansie 1500m. - To mój drugi triumf w bieżącym sezonie CITY TRAIL. Chciałbym powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Bardzo mnie cieszy obecność równorzędnego rywala w postaci Marcina Biskupa. Taka rywalizacja przynosi bardzo dobre efekty. Dziś większą część dystansu biegliśmy razem, rozstrzygnięcia na moją korzyść nastąpiły w końcowej fazie biegu. Obecnie jestem na etapie okresu przygotowawczego, tym bardziej cieszy dzisiejszy start na takich prędkościach. Mam nadzieję, że kłopoty zdrowotne, które trapiły mnie ostatnimi czasy są już za mną i będę mógł w pełni realizować proces treningowy. Na pewno w tym roku odpuszczę sezon halowy i być może w pierwszej części sezonu skupię się na przygotowaniu do mistrzostw Polski w biegach przełajowych. W sezonie letnim będę starał się powalczyć na bieżni. Odchodzę jednak od swojego koronnego dotychczas dystansu 1500m i skupię się raczej na 5000m. Póki co zamierzam dalej walczyć w cyklu CITY TRAIL o kolejny triumf w generalce – podkreślił na mecie. Dzisiejszy czas Bartka to 15:33.

W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Aleksandra Brzezińska, aktualna wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5km. Wynik Oli z niedzielnego biegu to 17:35. - Dzisiejszy start wypadł niezwykle udanie. Jestem po miesięcznym roztrenowaniu i dopiero stoję u progu pracy treningowej. Mijający sezon był dla mnie bardzo dobry. Z nawiązką zrealizowałam wszystkie cele i założenia, trenując w tym wszystkim rozsądnie i na miarę własnych możliwości. Celem pierwszoplanowym w pierwszej części przyszłego roku będą przełajowe mistrzostwa Polski. W crossie czułam się zawsze bardzo dobrze i postaram się powalczyć o medal mistrzostw kraju. Tym bardziej cieszę się, że mam okazję sprawdzać się na trasie bydgoskiego CITY TRAIL, dodam – mojego ulubionego biegowego cyklu. Mój rekord trasy, 16:49 jest na pewno do poprawy. Jeśli nadarzy się okazja i będę w odpowiedniej dyspozycji postaram się ustanowić jeszcze lepszy rezultat. W przyszłym sezonie zapewne skupię się na dłuższym bieganiu na ulicy. Nie zamierzam jednak odpuszczać sezonu letniego na bieżni. Zapewne wystartuję w biegach na 5000 i 10000m. Widzimy się na kolejnych biegach CITY TRAIL! – podsumowała zawodniczka.

Kolejne zawody odbędą się już w 2018 roku: 28 stycznia, 25 lutego i 25 marca. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Bydgoszcz na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni