z

Bydgoszcz

Znakomita frekwencja w Myślęcinku!

19.11.2017

Znakomita frekwencja w Myślęcinku!

Po raz kolejny pnad 1000 zawodników uczestniczyło w naszych drugich zawodach w Bydgoszczy! Linię mety biegu głównego minęło 738 osób. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 378 uczestników. Dziękujemy!

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł niespełna 18-letni Marcin Biskup. Marcin wygrał w znakomitym stylu, z czasem 15:21. Jestem na etapie przygotowań do następnego sezonu i podczas CITY TRAIL wykonuję konkretny trening. Zawsze mam ustaloną taktykę. W poprzednim występie miałem założenie biec 3 km na podanym tętnie, a potem biec po prostu... jak najszybciej, ale zwracać uwagę na technikę biegu. Podczas dzisiejszego startu taktyka polegała na tym, aby „biec w grupie” przez pierwszy kilometr, a potem walczyć o wynik. Zadanie zrealizowałem w 100 procentach – podkreślił po biegu Marcin Biskup. – Trasa w Myślęcinku bardzo mi odpowiada. Jest płaska, szybka i jest wiele miejsc „na ucieczkę” rywalom. Lubię tutaj sprawdzać moją dyspozycję. Po dzisiejszym biegu śmiało mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem! Jeżeli dopisze zdrowie, co jest najważniejsze, to nie boję się o moją formę – dodał. Warto wspomnieć, że w styczniu Marcin został najmłodszym w historii cyklu zwycięzcą – wygrywając bieg miał zaledwie 17 lat i kilkanaście dni.

Drugą lokatę wywalczył Zbigniew Jost (15:36), a trzeci na mecie zameldował się Patryk Sieradzki (15:40).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Aleksandra Brzezińska (wynik 17:10), która jest rekordzistką bydgoskiej trasy CITY TRAIL, a także najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:03), a trzecia była Daria Maik (18:56).

Cykl CITY TRAIL to zawody, które przyciągają całe rodziny. – Biegamy w CITY TRAIL we czwórkę – ja z mężem na 5 km, a nasi dwaj synowie – w zawodach dla juniorów. To nasz sposób na dbanie o kondycję i rodzinne spędzenie czasu – mówiła na mecie Justyna Duszka, jedna z uczestniczek zawodów. – Biegam od niedawna, ale na szczęście dystans 5 km udaje mi się przebiec bez zatrzymywania. Mam też konkretny cel – chcę pobiec 26 minut. Na razie biegam 30, ale jestem zmobilizowana, a najlepszą motywacją jest mój mąż, którego muszę gonić – dodała.

Warto wspomnieć, że nasze bieg są Partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego Wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako CITY TRAIL oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „Wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów CITY TRAIL, a obecnie posiadacz solidnego „Wąsa”.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Myślęcinku odbędą się 10 grudnia. Cykl potrwa do 25 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Bydgoszcz na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Filip Kowalkowski)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni