z

Ponad 1000 uczestników w Bydgoszczy!

15.10.2017

Ponad 1000 uczestników w Bydgoszczy!

639 dorosłych i ponad 370 dzieci wzięło udział w inauguracyjnych zawodach w Bydgoszczy. To największy jak dotąd bieg w edycji. Zawody przyniosły wygraną – można rzec – etatowych już zwycięzców – Marty Szenk i Bartosza Kotłowskiego. 

Marta Szenk była najlepsza w dwóch edycjach, a w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce. Jej dzisiejszy czas to 17:44.

- Muszę przyznać, że co roku na starcie edycji czuję lekki stres. Zastanawiam się, czy pojawią się jakieś nowe zawodniczki, czy dotrwam do końca sezonu, jak będą się układać te zawody. Mimo, że biegałam tutaj już tak wiele razy, zupełnie mi się nie nudzi. Lubię tę atmosferę, jestem przywiązana do cyklu, no i ciągle mam nadzieję, że poprawię swój najlepszy wynik. Brakuje niewiele, ale chyba też biegam za każdym razem stosując taką samą taktykę, a może powinnam od początku bardziej zaryzykować – mówiła na mecie Marta Szenk.

Drugie miejsca zajęła Daria Maik (18:12), a trzecie – Jolanta Gurna (20:29).

Bartosz Kotłowski to najlepszy zawodnik czterech poprzednich sezonów CITY TRAIL w Bydgoszczy. Dzisiaj uzyskał czas 15:32. Drugi był Mikołaj Raczyński (15:44), a trzeci – Marcin Biskup (15:45).

Nasze zawody to przede wszystkim impreza dla osób biegających rekreacyjnie i amatorsko, ale to nie oznacza, że nie mają oni ambitnych celów.

- Przygotowuję się do triathlonu, a starty w CITY TRAIL są częścią mojego planu treningowego. Tym razem nie nastawiałam się na wynik, ale traktowałam bieg właśnie jako trening – mówiła po zawodach jedna z biegaczek – Joanna Czyżak. – Dzisiaj dopisała nam pogoda, ale tutaj w Myślęcinku warunki bywają bardzo różne. Jak popada deszcz, mamy prawdziwie błotny bieg, który jest na pewno bardziej wymagający, ale też jest taką motywacją – bo wiadomo, że jak wyjdzie się na trening w trudnym terenie, to później w dobrych warunkach będzie się biegało zdecydowanie  łatwiej.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie w niedzielnej imprezie uczestniczyło ponad 370 młodych adeptów biegania, co jest rekordowym wynikiem CITY TRAIL Junior w Bydgoszczy.

Kolejne biegi CITY TRAIL Bydgoszcz w edycji 2017/2018 odbędą się 19 listopada, 10 grudnia, 28 stycznia, 25 lutego i 25 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Bydgoszcz na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Filip Kowalkowski)