Warszawa i Bydgoszcz - zapraszamy na piąte zawody

16.03.2022

Warszawa i Bydgoszcz - zapraszamy na piąte zawody

Ostatnie biegi w Warszawie i Bydgoszczy odbędą się w weekend 19-20 marca! Znamy już zwycięzców klasyfikacji generalnych. W Warszawie to Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk. W Bydgoszczy - Aleksandra i Błażej Brzezińscy. Opłaty startowe zebrane w biurze zawodów przekażemy na zbiórkę dla Ukrainy, prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną. Zapraszamy do przeczytania najważniejszych informacji przedstartowych.

Harmonogram naszych imprez jest identyczny dla każdego biegu, bez względu na lokalizację:

  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
  • godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 1 km) i D4 (ok. 2 km)
  • godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć minimum trzy biegi. Medal prezentuje się tak:

Osoby, którym nie udało się pobiec trzy razy w swoim mieście, mogą ukończyć cykl zaocznie startując w innej lokalizacji (obowiązują oddzielne zapisy). Oczywiście ukończenie trzeciego biegu w innej lokalizacji nie daje możliwości walki o nagrody – tutaj zasada pozostaje niezmienna – trzeba pobiec co najmniej trzy razy na jednej trasie. Medale oraz nagrody będą wręczone na uroczystej ceremonii kończącej cykl. Terminy tych wydarzeń znajdują się w tym newsie, w części dotyczącej konkretnych miast. Więcej informacji o naszych galach zamieściliśmy TUTAJ.

Natomiast 9 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy, ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. Będzie to rywalizacja osób, które wypełnią nasze minima lub zajmą miejsca I-III w kategoriach wiekowych. Szczegóły znajdziecie w TYM newsie. Dodatkowo w tym samym dniu zorganizujemy bieg towarzszący na 5 km, z zapisami otwartymi dla wszystkich chętnych. 

WARSZAWA

Nasze biegi w Warszawie odbywają się w Lesie Młociny. Zapraszamy do zakładki TRASA, by zapoznać się z jej szczegółami. Biuro zawodów będzie znajdować się na polanie przy ulicy Papirusów – tuż przy mecie. Natomiast start jest oddalony od mety o ok. 1,5 km. Lokalizację biura zawodów znajdziecie TUTAJ. Parking leśny nie jest zbyt duży, więc część z Was zapewne będzie musiała zaparkować po drugiej stronie ulicy Pułkowej – np. wzdłuż ulic Trylogii, Arrasowej, Balaton (dlatego warto przyjechać na zawody nieco wcześniej, by spokojnie zaparkować samochód – zgodnie z przepisami ruchu drogowego i dotrzeć do biura zawodów, a potem na start).

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 29 marca, w Kinie Wisła (Plac Wilsona 2, Sala A). Startujemy o godz. 18:30.

Nasze warszawskie biegi wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

BYDGOSZCZ

W Bydgoszczy biegamy na terenie Myślęcinka - w zakładce TRASA znajdziecie przebieg naszej trasy. Biuro zawodów, start i meta są zlokalizowane na Polanie Różopole - sprawdź lokalizację. Warto przyjechać nieco wcześniej, by spokojnie zostawić auto na parkingu znajdujących się w odległości około kilometra od naszego biegowego miasteczka (ul. Gdańska 173) lub przy pętli tramwajowej (ul. Rekreacyjna) znajdującej się ok. 1,5 km od startu naszego biegu. Uwaga - nie ma możliwości parkowania przy Polanie Różopole.

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 1 kwietnia, na terenie Stadionu Miejskiego "Zawisza Bydgoszcz" (ul. Gdańska 163, Sala Konferencyjna). Startujemy o godz. 18:00.

Nasze bydgoskie biegi wspiera Miasto Bydgoszcz.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni