Grudniowe biegi w Lublinie i Olsztynie

11.12.2021

11 grudnia - to wyjątkowa data w trwającej edycju naszego cyklu, bo tego dnia zorganizowaliśmy dwa biegi - ten w Lublinie był jeszcze częścią drugiej serii, a ten w Olsztynie - rozpoczął trzecią kolejkę sezonu. Tym samym poznaliśmy pierwszą zwyciężczynię edycji 2021/2022, a jest nią Martyna Budziłek. Zapraszamy do przeczytania relacji z dzisiejszych zawodów.

Lublin

Nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim pojawiło się ponad 300 uczestników – 263 dorosłych oraz 51 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali Damian Świerdzewski oraz Dominika Łukasiewicz

- Podejmując decyzję o startach w CITY TRAIL nastawiłem się na poprawienie rekordu trasy. Podobnie, jak przed miesiącem było blisko, jednak warunki – trudna nawierzchnia – nie ułatwiały, więc i tym razem trochę zabrakło – mówił na mecie najszybszy biegacz dzisiejszej imprezy w Lublinie - Damian Świerdzewski. – Nie składam jednak broni – na pewno pojawię się w styczniu, bo zależy mi na klasyfikacji generalnej. Biegi lutowy i marcowy najpewniej opuszczę. Szykuję się do wiosennego maratonu, moim celem jest złamanie granicy 2 godzin 20 minut, więc w marcu – na miesiąc przed maratonem nie będę ryzykował urazu, a o ten w przełaju nietrudno.

Wynik Damiana Świerdzewskiego to 16:35 (rekord lubelskiej trasy to 16:28). Drugą lokatę, z czasem 16:56, wywalczył Przemysław Szymanowski. Trzecie miejsce zajął Rafał Gontarczyk, który metę minął w czasie 17:29.

Zwyciężczynią zawodów została Dominika Łukasiewicz. Jej dzisiejszy wynik to 19:42. – W poprzednich edycjach o tej porze roku biegałam wolniej, więc cieszę się z progresu, ale wiem, że mam jeszcze zapas – zapowiada liderka klasyfikacji generalnej. - Dzisiaj bez kolców nie byłoby biegania. Warunki były wymagające. O mocne tempo do samego końca zadbały moje rywalki. Cieszę się, że mam z kim się ściągać, bo taka bezpośrednia walka na trasie z innymi dziewczynami to największa motywacja do wysiłku – podkreśliła pochodząca z województwa świętokrzyskiego Dominika Łukasiewicz.

Jako druga zawody ukończyła Magdalena Sekuła (19:48), a trzecie miejsce wywalczyła Beata Klimek (19:51).

Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Lublin są zaplanowane na 8 stycznia. Nasze lubelskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Lublin. Lokalnym współorganizatorem cyklu są InesSport oraz Perfect Runner Team.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Olsztyn

Najlepszymi na 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Długim okazali się Martyna Budziłek i Wojciech Kopeć. Linię mety minęło 247 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 90 młodych sportowców.

Zwyciężczyni biegu - Martyna Budziłek – była najlepsza po raz trzeci i tym samym została pierwszą triumfatorką naszego ogólnopolskiego cyklu w sezonie 2020/2021. - Dzisiejszy bieg był w pełni kontrolowany. Plan był taki - biec z rywalką i przyspieszyć na ostatnim kilometrze. I dokładnie taki scenariusz się spełnił. Trasa nie sprzyjała szybkiemu bieganiu, ale na leśnych ścieżkach nie odczuwało się aż tak jej trudów, jak na ostatnim, długim zbiegu 700m przed metą. Zapomniałam kolców, więc musiałam radzić sobie w butach. Teraz czeka mnie przygotowanie do sezonu halowego. Mimo, że wygrałam już cykl, będę chciała jeszcze w CITY TRAIL wystartować. Mam taki cichy plan... Marzy mi się rekord trasy. Zdaję sobie sprawę, że Ola Lisowska go wyśrubowała, ale przy dobrych warunkach uważam, że nie jest to niemożliwe. 6. miejsce na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych mnie zadowala, ale na pewno w przyszłości stać mnie będzie na znacznie więcej – podkreśliła na mecie najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu.

Wynik Martyny Budziłek to 19:21. Jako druga zawody ukończyła Magdalena Trzeciak (19:36), a trzecie miejsce wywalczyła Anna Ostromecka (20:55).

Wojciech Kopeć pojawił się na naszej trasie drugi raz w trwającej edycji - w październikowej odsłonie był trzeci. - Dzisiaj wystartowałem zaledwie 6 dni po maratonie w Walencji. Proces regeneracji poszedł bardzo przyzwoicie i mimo trudnych warunków na trasie udało się pobiec relatywnie szybko. Moje doświadczenie i adaptacja organizmu pozwala mi startować często i dość skutecznie. A jest to możliwe przede wszystkim dzięki zdrowiu. Obecnie już nie mam kłopotów z płucami, które były moją bolączką przez długi czas. Mimo wszystko trenuję na pół gwizdka. Bieganie maratonów na objętości tygodniowej 80-90km nie pokazuje pełni moich możliwości. Ostatnio z jednym dobrym kolegą z biegowych tras miałem dyskusję czy stać mnie jeszcze na rekord życiowy w maratonie. Uważam, że wciąż jest to możliwe. Jeżeli trening będzie wychodził normalnie, czas zaatakować barierę 2 godzin 20 minut, a później pójść za ciosem – mówił po zawodach Wojciech Kopeć.

Wynik zwycięzcy to 16:21. Drugą lokatę, z czasem 16:45, wywalczył Paweł Najmowicz. Trzecie miejsce zajął Wiktor Kujawa, który metę minął w czasie 17:13.

Przed nami dwumiesięczna przerwa - kolejny – czwarty już bieg w Olsztynie w sezonie 2021/2022 – jest zaplanowany na 12 lutego.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.