z

Olsztyn

Olsztyn rozpoczął szóstą edycję CITY TRAIL!

30.09.2017

Olsztyn rozpoczął szóstą edycję CITY TRAIL!

Znakomita pogoda, świetne humory i mnóstwo dobrej energii – inaugurację naszego cyklu można uznać za bardzo udaną! Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Aleksandra Kępczyńska i Paweł Pszczółkowski. 

Linię mety sobotnich zawodów minęło 413 dorosłych i 127 dzieci. Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu – oczywiście na tyle, na ile pozwala urozmaicona i niepozbawiona podbiegów przełajowa trasa. Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Kępczyńska uzyskała wynik 20:38. Najlepszy wśród panów – Paweł Pszczółkowski pokonał trasę w 16:50.

- Rok temu biegłam tutaj swój pierwszy bieg CITY TRAIL, który ukończyłam z czasem 28 minut. Od tamtej pory trenuję i dzisiaj uzyskałam swój najlepszy wynik na tej trasie. Biegło mi się super, chociaż przyznaję, że przez sezon letni trochę odzwyczaiłam się od biegania w lesie w takim tempie – mówiła na mecie zwyciężczyni. – W poprzedniej edycji zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji wiekowej CITY TRAIL. Moje małe marzenie na ten sezon to zająć miejsce w pierwszej piątce w generalce.

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Biegam od dwóch lat, ale raczej niewiele, zazwyczaj 2 razy w tygodniu. Nie startuję też w innych biegach tego typu, wolę ćwiczenia fitnessowe i ewentualnie biegi z przeszkodami, ale postanowiłam wziąć udział w cyklu i nawet namówiłam kilka osób, by wystartowały ze mną. Będę próbować pobiec chociaż 4 razy, aczkolwiek nie wiem, jak to będzie zimą. Zobaczymy – mówiła po zawodach jedna z debiutantek - Kasia Oleszek.

Biegom dla dorosłych towarzyszyły zawody dziecięco-młodzieżowe. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km.

Kolejne bieg CITY TRAIL w Olsztynie w edycji 2017/2018 odbędą się 28 października, 25 listopada, 13 stycznia, 17 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizujemy siódmą imprezę – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczymy pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Olsztyn na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Karolina Krawczyk