z

Olsztyn

Olsztyn po raz czwarty!

10.01.2017

Olsztyn po raz czwarty!

Jeśli mowa o czwartym biegu, to pewnie domyślacie się, że osoby, które dotąd nie wystartowały ani razu, nie mają już szans na dołączenie do rywalizacji i walki o nagrody, bowiem w klasyfikacji liczą się cztery biegi w jednym mieście, a do końca edycji pozostały już tylko po trzy imprezy. Nie oznacza to, że nie ma już szans na dołączenie do zabawy i pamiątkowy medal – ten można otrzymać za ukończenie co najmniej czterech biegów – ale nie trzeba startować w jednym mieście!

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do sobotnich zawodów

Do sobotnich zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia we wtorek, 10 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasa nad Jeziorem Długim

Biegi CITY TRAIL w Olsztynie odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Długim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje delikatnych podbiegów i korzeni. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. W piątek, 13 stycznia biuro będzie funkcjonować w SKLEPIEBIEGOWYM.com (ul. Stare Miasto 8) w godz. 13-19. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

SKLEPBIEGOWY.com przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Odzież termoaktywną będziecie mogli kupić z 20% rabatem (dotyczy produktów nieprzecenionych). Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namiot biura zawodów będzie zlokalizowany na polanie w okolicy startu/mety biegu (w pobliżu mostu nad jeziorem).

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – nad Jeziorem Długim. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Jest Was coraz więcej!

Nasz cykl odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Olsztynie. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1255 dorosłych i 363 dzieci. W pierwszym biegu w październiku frekwencja wyniosła 428 dorosłych i 139 uczestników CITY TRAIL Junior, w drugiej październikowej imprezie odpowiednio 422 i 111, a w listopadzie – 405 i 113. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 381 dorosłych. Przyrost frekwencji w biegu głównym (porównując najlepszy bieg poprzedniej edycji z najliczniejszymi zawodami tego sezonu) wynosi zatem ponad 12 procent. Z kolei w biegach dziecięco-młodzieżowych najliczniejsze zawody przyciągnęły w poprzedniej edycji 91 uczestników - wzrost frekwencji to 53 procent.

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Artur Olejarz - najlepszy zawodnik poprzedniej edycji w Olsztynie, a raz zwyciężył Paweł Pszczółkowski. Wśród kobiet dwie wygrane ma na koncie Aleksandra Lisowska – rekordzistka trasy. Raz zwyciężyła Monika Jackiewicz – najszybsza zawodniczka olsztyńskiego CITY TRAIL w dwóch poprzednich sezonach.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :)