Fundacja Krok do Natury

Logo FKdNDziałamy od 2010 roku

Fundacja Krok do Natury – pod taką nazwą działamy od maja 2018 roku, ale organizacją biegów zajmujemy się od stycznia 2010 roku, kiedy to odbyły się pierwsze zawody w ramach cyklu Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych (5 km). Możecie wierzyć lub nie, ale już wtedy wiedzieliśmy, że organizacją biegów zajmiemy się „na poważnie”. Ponad 300 osób, które przyszły na nasz pierwszy bieg było niesamowitą motywacją!

To właśnie podczas organizacji krótkich, 5-kilometrowych biegów zdobywaliśmy pierwsze doświadczenia organizacyjne oraz kontakty. Po zorganizowaniu trzech edycji jesienno-zimowego Grand Prix Poznania przyszedł czas na rozszerzenie działalności. W listopadzie 2012 roku wystartował cykl Grand Prix zBiegiemNatury, a do Poznania dołączyły: Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn i Wrocław. W kolejnej edycji naszego cyklu biegów przełajowych, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku, dołączyliśmy nowe lokalizacje: Gorzów Wielkopolski, Lublin, Katowice, Szczecin i Warszawę. Postanowiliśmy też „podzielić” trójmiejski cykl pomiędzy Gdańsk i Gdynię. W ten sposób w pół roku organizowaliśmy 60 imprez!

Edycja 2014/2015 odbyła się pod nową nazwą – Grand Prix CITY TRAIL, a Gorzów Wielkopolski został zastąpiony przez Łódź.

Rok 2015 był przełomowy w naszej pracy. Nationale-Nederlanden zostało Sponsorem Tytularnym naszego jesienno-zimowego cyklu, co umożliwiło nam wdrożenie wielu nowych rozwiązań, dzięki którym cykl CITY TRAIL stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i rozpoznawalny w całej Polsce. Aktualnie na mapie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Niezwykle istotnym był dla nas rok 2019, kiedy to zostaliśmy organizatorem jednego z najstarszych biegów górskich w Polsce – ultramaratonu Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim. Zawody rozgrywane są w nietypowej formule – decyzję o dystansie biegacze podejmują już trasie. Chudy Wawrzyniec to 80+ lub 50+ km, a co dwa lata dodatkowo rozgrywana jest „setka”. Imprezy towarzyszące to Mała Rycerzowa na 20 km, Muńcuł Vertical, Parszywa Bendoszka (60 km) oraz zawody dla dzieci i młodzieży Chudy Hulajnik. Od 2020 roku w ramach Chudego Wawrzyńca 80+ organizujemy Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie.

W naszym portfolio są także będące aktualnie w zawieszeniu: letni cykl biegów przełajowych CITY TRAIL onTour, ultramaraton TriCity Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz zimowa odsłona Chudego Wawrzyńca.

CITY TRAIL Team

Imprezy organizowane przez naszą Fundację w zdecydowanej większości opierają się o profesjonalną, zgraną ekipę organizacyjną. Trzon naszego teamu tworzą doświadczone osoby - spora część z nich współpracuje z naszą Fundacją już od 13 lat.

Wyróżnikiem naszej ekipy jest głęboka znajomość środowiska biegowego w Polsce – w naszym zespole nie brakuje biegaczy, którzy regularnie startują w zawodach biegowych na różnych dystansach. Znamy wielu organizatorów imprez biegowych, z którymi wymieniamy się doświadczeniami. Stale obserwujemy rozwój zagranicznych imprez.

Dużą wagę przywiązujemy do atmosfery w zespole. Niesłabnąca energia do pracy to efekt naszych dodatkowych działań – wyjazdów w góry, wspólnego świętowania urodzin, czy innych ważnych wydarzeń.

Co nas napędza?

Jako biegacze jesteśmy uparci, cierpliwi i przekonani, że marzenia to cele do realizacji. Dlatego od kilkunastu lat nieustannie rozwijamy nasze imprezy, działając zgodnie z naszymi przekonaniami, wprowadzając rozwiązania, które niejednokrotnie są nowościami na polskim rynku.

Staramy się wplatać w naszą działalność edukację ekologiczną, nie unikamy zaangażowania w różne akcje społeczne. Zawsze gdy czujemy szczerość intencji staramy się pomagać, bo wiemy, że w naszej biegowej społeczności jest wielka moc. I to właśnie Wy - nasi Biegacze jesteście najcenniejszą częścią naszej Fundacji. Udało nam się zbudować wokół naszych imprez niezwykłą społeczność, z czego jesteśmy bardzo, bardzo dumni!

A wiecie co jest najlepsze? Że nadal chce nam się chcieć!

Do zobaczenia na trasach!

Statut Fundacji | Sprawozdanie merytoryczne 2021 | Sprawozdanie merytoryczne 2022 | Sprawozdanie finsansowe 2021 | Sprawozdanie finansowe 2022