Trójmiasto

Udany test trasy Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w Gdyni :)

23.11.2014

Udany test trasy Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w Gdyni :)

Trójmiejska edycja naszych 5-kilometrowych biegów odbywa się na zmianę w Gdańsku i w Gdyni. O ile trasa w Gdańsku jest niezmienna od 2012 roku, tak gdyńska uległa w tym roku zmianie. Pierwsze zawody na Małym Kacku przyciągnęły rekordową liczbę uczestników. Linię mety pokonały 422 osoby – o ponad 120 więcej niż w poprzednich zawodach, które odbyły się w październiku w Gdańsku!

Najszybszy po raz kolejny okazał się Oskar Przysiężny (LKB im. Braci Pętk Lębork). Linię mety minął w czasie 17:22. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) – 20:27.

Poprzednia – bardzo wymagająca trasa w Gdyni była zlokalizowana w okolicy Areny Gdynia. Nowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na Małym Kacku przypadła zawodnikom do gustu – zarówno tym z czołówki, jak i walczącym o swoje prywatne rekordy. – Nie przepadam za bardzo wymagającymi biegami, dlatego ta nowa trasa bardziej mi się podoba i będzie mi sprzyjać – mówił po zawodach zwycięzca – Oskar Przysiężny.

Z wynikiem 21:46 piąte miejsce zajęła Elżbieta Tuwalska (Akademia Biegania), stała uczestniczka cyklu. – Nowa trasa jest o łatwiejsza i przyjemniejsza. Osobom biegającym rekreacyjnie na pewno bardzo się spodoba – twierdzi zawodniczka. – Muszę przyznać, że spodziewałam się nieco trudniejszej pętli. Biegłam i biegłam, zachowując siły w oczekiwaniu na wymagający podbieg, tymczasem okazało się, że takiego nie było – żartuje Elżbieta.

Wśród startujących był również pan Krzysztof. – Znam zarówno poprzednia trasę w Gdyni, jak i „starą” gdyńską. Obie mi się podobały, ta nowa również jest ciekawa. Najważniejsze, że są różne. Dobrze, że mamy takie urozmaicenie – podkreślił.

Wzrost frekwencji biegu głównego przełożył się również na większe zainteresowanie biegami dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie około 120 młodych sportowców!

Terminy kolejnych biegów CITY TRAIL w Trójmieście to: 28 grudnia (Gdańsk), 18 stycznia (Gdynia), 22 lutego (Gdańsk), 22 marca (Gdynia).

A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL na Facebooku.pojawi się konkurs organizowany wspólnie z klubem Good Luck Club.

WYNIKI zawodów znajdziecie TUTAJ.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni