Trójmiasto

Olsztyn, Szczecin i Trójmiasto – tam będziemy w najbliższy weekend. A z nami Iwona Guzowska i Gediminas Grinius!

10.11.2014

Olsztyn, Szczecin i Trójmiasto – tam będziemy w najbliższy weekend. A z nami Iwona Guzowska i Gediminas Grinius!

W sobotę, 22 listopada po raz drugi w trwającej edycji odwiedzimy Olsztyn, a w niedzielę, 23 listopada – Szczecin. Również w niedzielę czeka nas debiut nowej trasy w Gdyni.

Olsztyn

Olsztyn był jednym z pięciu miast, w których w 2012 roku rozpoczynaliśmy naszą "ekspansję" :) W trzeciej edycji naszych zawodów nad olsztyńskim Jeziorem Długim już w inauguracyjnych zawodach frekwencja wyniosła blisko 400 osób – o ponad 100 więcej niż w rekordowych zawodach poprzedniej edycji! W drugim biegu zapowiada się kolejny rekord – zapisanych jest już ponad 450 biegaczy :) Elektroniczna rejestracja do sobotniego biegu trwa do końca dnia w środę, 19 listopada. Opłata startowa wynosi aktualnie 15 zł.

Lokalizacja biegu w Olsztynie oraz mapa trasy znajdują się TUTAJ.

Szczecin

Szczecin dołączył do cyklu w poprzedniej edycji. Od początku w organizację zaangażowani są lokalni biegacze z klubu Puszczyk Bukowy. Efekt naszej wspólnej pracy to ponad 340 osób w pierwszych w tegorocznej edycji zawodach :) Internetowe zapisy do biegu nad Jeziorem Szmaragdowym potrwają do końca dnia w czwartek, 20 listopada. Opłata startowa – 15 zł.

Na zawodników czeka nie lada gratka! Będziecie mogli spotkać na trasie Gediminasa Griniusa - Litwina mieszkającego w Szczecinie, trzeciego zawodnika w klasyfikacji generalnej Ultra-Trail World-Tour - najtrudniejszego cyklu górskich biegów ultra na świecie!

Lokalizacja biegu w Szczecinie oraz mapa trasy znajdują się TUTAJ.

Trójmiasto

W Trójmieście – podobnie jak w Olsztynie – jesteśmy od 2012 roku. W pierwszej edycji organizowaliśmy nasze biegi tylko w Gdańsku, od edycji 2013/2014 trójmiejski cykl „podzieliliśmy” pomiędzy Gdańsk i Gdynię. W niedzielę czeka nas test nowej trasy w Gdyni – przypominamy, że od tegorocznej edycji biegamy na Małym Kacku. Elektroniczne zapisy – podobnie jak w Szczecinie – zamykamy w czwartek o 23:59.

Gościem specjalnym będzie nasza AmbasadorkaIwona Guzowska :)

Lokalizacja biegu w Gdyni oraz mapa trasy znajdują się TUTAJ.

Zapisy w dniu biegu

Osoby, które nie zdążą zapisać się przez internet, mogą to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi wtedy 20 zł.

Zgłoszenia do biegów dzieci CITY TRAIL Junior

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. 

Plan minutowy

Start biegu głównego w każdym z miast odbędzie się o godz. 11:00. Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Najlepsi podczas poprzednich biegów

Zwycięzcami pierwszego biegu w Olsztynie zostali Artur Olejarz z czasem 15:37 i Monika Jackiewicz- 18:46. W Szczecinie podczas inauguracji edycji pierwszy na mecie był Krzysztof Pokrzywiński – 18:31 oraz Paulina Grzegórzek wśród kobiet – 21:03. W pierwszym biegu w Trójmieście, który odbył się w Gdańsku najszybszym mężczyzną był Oskar Przysiężny – 17:03, a w rywalizacji kobiet –Martyna Warda – 21:15.

Do zobaczenia! :)

fot. Piotr Krawczuk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni