Trójmiasto

9 sezonów współpracy z Nationale-Nederlanden

17.04.2024

9 sezonów współpracy z Nationale-Nederlanden

Wiosną 2015 roku przeżyliśmy rewolucję. Sponsorem Tytularnym naszej imprezy została marka Nationale-Nederlanden. Doskonale pamiętamy pierwszą rozmowę w sprawie współpracy, a także nasze pierwsze spotkanie w warszawskiej siedzibie Nationale-Nederlanden. Mieliśmy wtedy po 27-28 lat, głowy pełne pomysłów i głębokie przekonanie o wartości projektu, jaki tworzymy. Dzisiaj, 9 lat później, kończymy tę współpracę.

To było 9 edycji współdziałania na rzecz zdrowia Polek i Polaków. W każdym wieku. W całym kraju – od Szczecina, po Lublin. Wspólnie zorganizowaliśmy 454 biegi, podczas których mogliście skorzystać z przeróżnych akcji, m.in. profilaktycznych badań oraz zajęć edukacyjnych.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość realizowania naszej pasji i szerzenia jej przy wsparciu tak dużej, międzynarodowej marki, jaką jest Nationale-Nederlanden. Dzisiaj nasze drogi się rozchodzą, ale wierzymy, że wspólnie zrobiliśmy wiele dobrego i to jest najważniejsze! – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z inicjatorów i organizator naszego cyklu.

- Choć każdy z biegów cyklu CITY TRAIL liczył tylko 5 km, to w czasie naszej współpracy Uczestnicy biegów pokonali łącznie ponad milion kilometrów! To pokazuje, że nasza współpraca miała zdecydowanie długodystansowy charakter. W tym czasie promowaliśmy bieganie, jako alternatywny sposób spędzania czasu z bliskimi, organizowaliśmy badania w mobilnej przychodni dla biegaczy, a także aktywizowaliśmy do ruchu seniorów i dzieci. Dziś kończymy ten długi dystans, jaki pokonaliśmy wspólnie z CITY TRAIL, ale wierzymy, że nieraz jeszcze spotkamy na linii startu tych samych zawodników, którzy biegali z nami od lat. Bo - jak mówi hasło, które towarzyszy naszym imprezom biegowym - dbanie o zdrowie to nie sprint, to maraton – podkreśla Marta Maszewska, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki Nationale-Nederlanden.

Przed nami nowe wyzwania. Cały czas pracujemy nad tym, by jesienią wrócić na nasze trasy. Nie wykluczamy, że czekają nas pewne zmiany w formule cyklu, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Pewne jest, że od dzisiaj nasze wydarzenie funkcjonuje pod nazwą CITY TRAIL i… że nadal mamy sporo do zrobienia w promocji biegania w Polsce!

fot. Karolina Krawczyk