Trójmiasto

Cztery biegi w dwa dni! Dzięki, że byliście z nami!

19.02.2024

Cztery biegi w dwa dni! Dzięki, że byliście z nami!

W weekend 17-18 lutego widzieliśmy się w czterech lokalizacjach: Lublinie, Olsztynie, Łodzi i Trójmieście. Łączna frekwencja to ponad 1600 Uczestników - 1237 w biegach na dystansie 5 km oraz 423 w zawodach dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni ze swoich osiągnięć i przede wszystkim - że dobrze się bawiliście! Kolejne zawody zaplanowaliśmy na 24 lutego we Wrocławiu oraz 25 lutego w Katowicach.

Lublin

Lubelski cykl CITY TRAIL organizujemy nad Zalewem Zemborzyckim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 268 osób, a najszybszymi okazali się Krystian Kuna i Dominika Łukasiewicz, która tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Z kolei wśród mężczyzn zwycięzcę "generalki" poznaliśmy już przed miesiącem - jest nim nieobecny tym razem Michał Żuchowski.

- Jak na ten moment dzisiejszy bieg był moim najlepszym biegiem ze wszystkich trzech, w których brałam udział w trwającej edycji. Co więcej - najlepiej się dziś czułam. Warunki na trasie były super i pogoda również dopisała. W tym roku mam dosyć ambitne plany startowe. 24 wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, które odbędą się w Warszawie. Następnie - 14 kwietnia – Mistrzostwa Polski na 10 000 m w Ustce. Dodatkowo będę atakować życiówki na 5 km i 10 km. Mimo, że moje główne cele są w biegach ulicznych i na bieżni, przełaje to zdecydowanie moja bajka i lubię biegać crossy w okresie przygotowawczym - mówiła po zawodach Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni sobotniego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Lublinie.

Wyniki najszybszych w sobotę kobiet: Dominika Łukasiewicz - 18:49, Katarzyna Falkowicz - 20:19, Magdalena Jabrzyńska - 21:14. Rezultaty najszybszych mężczyzn: Krystian Kuna - 16:43, Szymon Topolnicki - 16:44, Krzysztof Lotek - 17:05.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sezon 2023/2024 w Lublinie zakończy się 9 marca. 

Olsztyn

Cykl CITY TRAIL w Olsztynie odbywa się nad Jeziorem Długim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 278 osób, a najszybszymi okazali się Adam Ochnik i Izabela Parszczyńska. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna - wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została (nieobecna tym razem) Sviatlana Sanko. W męskiej rywalizacji zwycięzcę "generalki" poznamy dopiero w marcu.

Wyniki najszybszych mężczyzn sobotniego biegu: Adam Ochnik - 16:36, Wiktor Kujawa - 16:48, Krzysztof Bartoś - 16:50. Rezultaty kobiet: Izabela Parszczyńska - czas 18:49, Monika Jacyszyn - 19:51, Sylwia Wasilewska - 20:02.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Ostatnie zawody edycji w Olsztynie zaplanowaliśmy na 16 marca.

Łódź

W Łodzi biegamy w Parku Baden-Powella. Do linii mety niedzielnego biegu głównego na dystansie 5 km dotarły 322 osoby, a najszybszymi okazali się Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek, którzy tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. 

- Kocham tę trasę, doceniam organizację biegów w Parku Baden-Powella i to dla mnie duże wyróżnienie, że drugi raz z rzędu mogę cieszyć się zwycięstwem w łódzkiej klasyfikacji CITY TRAIL. Dzisiaj start kontrolny, ponieważ po Halowych Mistrzostwach Polski nie czuję się za dobrze - pojawił się kłopot z przeponą. Mimo to, cieszy dzisiejsza wygrana i czas poniżej 16 minut - choć to mój najgorszy wynik w trwającej edycji. Gratuluję też zawodnikom, z którymi dzisiaj rywalizowałem - to było świetne bieganie! I trzymam kciuki za wszystkich, którzy będą biegać w marcowych zawodach. Ja już się nie pojawię, ponieważ będę skupiać się na treningach przed sezonem wiosennym. Mój najbliższy start to 5 km w biegu ulicznym rozgrywanym podczas Półmaratonu Warszawskiego. Stwierdziłem, że muszę spróbować czegoś nowego, innych bodźców, a ten start w biegu otwartym, amatorskim pozwoli mi cieszyć się tym biegiem tak, jak to widać po tych wszystkich biegaczach wokół nas dzisiaj. Każdy daje z siebie 100% i cieszy się wynikiem, nawet jeśli nie ma poprawy względem poprzednich startów - podkreślił na mecie Maksymilian Zawiślak, zwycięzca niedzielnego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi.

Wyniki najszybszych mężczyzn: Maksymilian Zawiślak - 15:58, Tomasz Osmulski - 16:17, Karol Wojtunik - 16:32. Rezultaty najszybszych kobiet: Beata Klimek - 18:13, Anna Ławrenin - 19:26, Patrycja Bielecka - 19:32.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Ostatnie zawody edycji w Łodzi są zaplanowane na 10 marca.

Trójmiasto

Nasz cykl w Trójmieście jest podzielony na dwie lokalizacje: Gdańsk oraz Gdynię. Tym razem zawody odbyły się na gdyńskiej trasie - w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do linii mety niedzielnego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 369 osób, a najszybszymi okazali się Marta Łagownik i Mateusz Niemczyk. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna - wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została niedzielna zwyciężczyni - Marta Łagownik. W męskiej rywalizacji zwycięzcę "generalki" poznamy dopiero w marcu.

Rezultaty najszybszych mężczyzn: Mateusz Niemczyk - 16:28, Daniel Marszk - 16:40, Damian Wiśniewski - 16:51. Wyniki najszybszych kobiet: Marta Łagownik - 19:21, Aleksandra Baranowska-Trzasko - 20:40, Martyna Wiśniewska - 21:01.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Ostatnie zawody edycji w Trójmieście organizujemy 17 marca.

Medale podczas ostatniej serii biegów

Nasze zawody odbywają się w 10 lokalizacjach, w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że aby otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym trzeba biegać regularnie i ukończyć co najmniej trzy biegi w trakcie edycji. W każdym z miast, podczas piątych - ostatnich zawodów sezonu 2023/2024 będą wręczane pamiątkowe medale. Rozdanie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnych - również marcowych wydarzeniach (podczas których będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Szczegóły opublikujemy wkrotce.

Po ciekawostki zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie

Sponsorem tytularnym naszej imprezy jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi są dofinansowane przez: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik. W Lublinie i Łodzi biegi współorganizuje firma InesSport.

fot. Kacper Kirklewski