Trójmiasto

Książka autorstwa Łukasza Panfila

30.01.2024

Książka autorstwa Łukasza Panfila

W sklepiku CITY TRAIL mamy bogatą półkę książek o tematyce biegowej. Od tego roku oferta została rozszerzona o kolejną pozycję, a jej autorem jest nasz spiker - Łukasz Panfil. Już w najbliższy piątek (2 lutego), w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Łukaszem, na które serdecznie zapraszamy!

Książka "Człowiek to jest!" traktuje o sporcie, w którym Łukasz "siedzi" od urodzenia. Jako, że jest biegaczem wątki dotyczą głównie biegania. Treścią są wspomnienia autora o ludziach, których poznał na przestrzeni kilkudziesięciu lat funkcjonowania w środowisku. Jak sam mówi - "nie są to biografie, a moje wspomnienia o tych ludziach, zabarwione emocjami, które towarzyszyły mi w czasie poznawania bohaterów".

Większość rozdziałów stanowi wspomnienie o jednym, konkretnym człowieku. Są jednak i takie, które dotyczą grupy ludzi. Jedna z części opisuje historię CITY TRAIL. Łukasz napisał w jej wstępie: "życiorysy bohaterów kolejnych rozdziałów nadawałyby się na oddzielne biografie". Materiał, który nazbieraliśmy przez 14 lat organizacji cyklu CITY TRAIL nadawałby się na pewno na oddzielną książkę, niemniej gorąco zachęcamy o lektury "Człowiek to jest!".

Już w najbliższy piątek (2 lutego), o godzinie 19:15 w poznańskim sklepie Natural Born Runners odbędzie się spotkania autorskie z Łukaszem. Prowadzącym będzie również "nasz" człowiek Piotrek Bętkowski, a gościem specjalnym jeden z bohaterów książki - Michał Bartoszak - olimpijczyk z Aten, czołowy polski biegacz długodystansowy, z rekordem życiowym w maratonie na poziomie 2:12:21.

Do zobaczenia! 

fot. Karolina Krawczyk