Trójmiasto

Łódź i Trójmiasto po raz piąty

12.03.2023

Łódź i Trójmiasto po raz piąty

W niedzielę, 12 marca zakończyliśmy sezon w dwóch kolejnych lokalizacjach - w Łodzi i Trójmieście. Łódzka rywalizacja odbyła się pod dyktando triumfatorki klasyfikacji generalnej - Dominiki Wiechy oraz Patryka Stypułkowskiego. W Gdańsku zwycięstwo odnieśli Monika Dubiella i Daniel Marszk. Zachęcamy do przeczytania relacji z obu biegów.

Łódź

Marzec to w CITY TRAIL miesiąc kobiet. Tym samym trzy najszybsze panie w każdym biegu otrzymują nagrody w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. W Łodzi były to: Dominika Wiecha (czas 19:20), Anna Śleszycka (20:03) i Sylwia Hałaczkiewicz (20:35). 

Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Patryk Stypułkowski (15:52), Grzegorz Petrusiewicz (16:22), Tomasz Osmulski (16:43). Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny dzisiaj Maksymilian Zawiślak.

- Pomysł na dzisiejszy start podczas CITY TRAIL w Łodzi zrodził się w tym tygodniu, po tym jak dowiedziałem się, że nie będę mógł wystartować w Akademickich Mistrzostwach Polski, które tak jak ogólnopolski finał cyklu - CITY TRAIL Gold - odbywają się 1 kwietnia. Powód jest prozaiczny – moja uczelnia nie dopełniła formalności związanych ze startem w mistrzostwach. Spojrzałem w kalendarz biegów CITY TRAIL i postanowiłem, że zrobię minimum i powalczę 1 kwietnia z najlepszymi biegaczami z całej Polski. Podczas dzisiejszej rywalizacji na linii startu pojawili się Tomasz Osmulski i Grzegorz Petrusiewicz, co zwiastowało szybkie bieganie i tak też było. Pod naciskiem kolegów udało się "złamać" 16 minut, a to na łódzkiej trasie przyzwoite bieganie. Biorąc pod uwagę śliską nawierzchnię na podbiegu i zbiegu, które pokonuje się dwa razy mogę być tym bardziej zadowolony. Do biegów przełajowych zawsze podchodzę z dużym sentymentem, lubię biegać w terenie, sprawia mi to dużo frajdy - mówił na mecie Patryk Stypułkowski, zwycięzca dzisiejszego biegu w Łodzi.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. Do mety dotarło dziś 229 osób. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 127 młodych sportowców.

Ostatni łódzki akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 28 marca, w Sklepie Trucht. 

Współorganizatorem naszych biegów w Łodzi jest InesSport.

Trójmiasto

Zawody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku przyciągnęły 326 osób. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Monika Dubiella, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej. W męskiej rywalizacji zwyciężył dzisiaj Daniel Marszk. Najskuteczniejszym biegaczem edycji jest nieobecny tym razem Adam Głogowski. Ostatni trójmiejski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 23 marca, w  Sklepie Biegacza w Gdansku.

Trzy najszybsze panie dzisiejszych zawodów to: Monika Dubiella (czas 19:24), Marta Łagownik (19:48) i Weronika Mikołajewska (20:11).

- W tym roku nie było za łatwo ponieważ każdy bieg był wymagający, na każdym pojawiały się rywalki, z którymi trzeba było mocno rywalizować. Z biegu na bieg się rozkręcałam, lecz szczególnie w pamięci zostanie mi przedostatni bieg w Gdańsku, gdzie walka o pierwsze miejsce była naprawdę zacięta i kondycyjnie bolesna. Mimo to radość na mecie była nie do opisania, cieszyłam się z odważnego tempa na pierwszych kilometrach i waleczności na końcówce. Dzisiaj jednak postanowiłam rozpocząć bieg trochę wolniej i z każdym kilometrem się rozpędzać. Swoboda podczas biegu jaką czułam tylko potwierdza, że jesteśmy z trenerem na dobrej drodze w trakcie przygotowań do sezonu. W najbliższym czasie mamy w planie wystartować na 5 km w Warszawie i powalczyć o nową życiówkę. Wystartuję również w zawodach CITY TRAIL Gold - mówiła po zawodach najszybsza z trójmiejskich biegaczek - Monika Dubiella.

Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Daniel Marszk (17:10), Daniel Kryzel (17:17), Krzysztof Żygenda (17:18). 

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 109 młodych sportowców.

CITY TRAIL Gold

Dzisiejsze biegi nie były ostatnimi sportowymi akcentemi dla łódzkich i trójmiejskich uczestników CITY TRAIL. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który zaplanowaliśmy na 1 kwietnia - w Warszawie. Zapisy trwają

fot. Wojciech Zwierzyński