Trójmiasto

Jak zapowiedział, tak zrobił - Adam Głogowski zwycięzcą w Trójmieście

12.02.2023

Jak zapowiedział, tak zrobił - Adam Głogowski zwycięzcą w Trójmieście

Czwarty bieg sezonu w Trójmieście przyniósł zwycięstwo Adama Głogowskiego i Marty Łagownik. Tym samym mamy ostateczne rozstrzygnięcie w męskiej generalce - triumfatorem jest Adam Głogowski. Inaczej wygląda sytuacja wśród pań - po dzisiejszej wygranej Marta Łagownik nadal ma szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. 

Przypmnijmy, że w końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. Do tego grona dołączył dzisiaj Adam Głogowski, który już na początku sezonu zapowiadał, że chce wygrać w końcowej klasyfikacji.

- Od początku moim celem było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W CITY TRAIL startuję czysto taktycznie, na miejsce. Każdy z moich startów był inny. Pierwszy - bezpośrednio po roztrenowaniu. Drugi w trakcie spokojnych przygotowań i jako przetarcie przed startem na dystansie 10 km w Walencji. Dzisiejszy bieg to było potwierdzenie dominacji. Warunki nie sprzyjały szybkiemu bieganiu. Sporo śliskich fragmentów skutecznie spowalniało. Natomiast cieszę się, że w trakcie sezonu nie dałem żadnemu z chłopaków satysfakcji z pokonania mnie w bezpośredniej rywalizacji. Co więcej - każdy z biegów był dla mnie wartościowy, a trzy starty i trzy zwycięstwa sprawiają, że jestem naprawdę zadowolony - podkreślił po zawodach Adam Głogowski, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Trójmieście.

Dzisiejszy wynik Adama Głogowskiego to 16:39. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kujawski (16:52), a trzeci był Szymon Gumkowski (17:46). Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego biegu: Marta Łagownik - 18:58, Adrianna Lipko - 20:51, Marta Łosin - 20:58.

Do mety dotarło dzisiaj 350 osób. Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 107 młodych sportowców. Piąty - ostatni bieg sezonu zaplanowaliśmy na 12 marca - w Gdańsku. Naszą trójmiejską odsłonę wspiera Miasto Gdańsk.

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Trójmiastem) w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia 2023.

fot. Wojciech Zwierzyński

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni