Trójmiasto

Łódź po raz czwarty, Trójmiasto po raz trzeci

08.01.2023

Łódź po raz czwarty, Trójmiasto po raz trzeci

Kalendarz naszego cyklu nieco się skomplikował, tym samym w niedzielę, 8 stycznia 2023 zorganizowaliśmy czwarty już bieg edycji w Łodzi oraz trzeci w Trójmieście. W naszej łódzkiej rywalizacji zwycięstwo odnieśli Dominika Wiecha i Maksymilian Zawiślak. W Trójmieście, na gdańskiej trasie triumfowali Monika Dubiella i Adam Głogowski.

Łódź

Tym razem aura była zdecydowanie mniej wymagająca niż w grudniu, kiedy ścieżki pokrywał świeży śnieg. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła niepokonana w trwającym sezonie - Dominika Wiecha - pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej od grudnia. Wśród mężczyzn jako pierwszy do mety dotarł Maksymilian Zawiślak, który tym samym zapewnił sobie wygraną w "generalce". Do mety dotarło 266 osób.

- Jestem bardzo zadowolony ze swoich startów w tym sezonie, ponieważ za każdym razem udało mi się pobiec zgodnie z planem. Czuję, że mógłbym jeszcze wyśrubować mój rekord życiowy na łódzkiej trasie, ale poza pierwszym startem nie przygotowywałem się pod bieg na czas. Każdy z biegów mnie wiele nauczył. Podczas pierwszych zawodów udało mi się pokonać całą trasę samotnie, walcząc jedynie ze zmęczeniem. Mój drugi start odbywał się w niekorzystnych warunkach, lecz udało mi się pokonać trasę w zadowalającym czasie. Trzeci bieg był biegiem typowo po zwycięstwo, które udało mi się osiągnąć - mówił po biegu Maksymilian Zawiślak, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy wynik Maksymiliana Zawiślaka to 16:35. Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski (16:41), a trzeci był Michał Witkowski (16:59). Rezultaty najszybszych kobiet to: Dominika Wiecha - 19:10, Magdalena Jakóbczak - 19:26, Sylwia Hałaczkiewicz - 19:35.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 154 młodych sportowców. Ostatni bieg edycji 2022/2023 jest zaplanowany na 12 marca. Nasze łódzkie biegi organizujemy we współpracy z InesSport.

Trójmiasto

W Gdańsku triumfowali: Monika Dubiella i Adam Głogowski. Do mety dotarły 363 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 91 młodych sportowców. 

Nadal bez rozstrzygnięć w "generalce"

Nasza trójmiejska odsłona jest podzielona na dwa miasta - trzy biegi sezonu odbędą się w Gdańsku, dwa - w Gdyni. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum 3 razy (bez względu na lokalizację). W rywalizacji czołowych zawodniczek i zawodników największe szanse na końcowy sukces mają najszybsi w dzisiejszych zawodach - Monika Dubiella i Adam Głogowski, którzy mają na kontach po dwie wygrane. 

- Dzisiaj próbowałam innego rozwiązania niż zazwyczaj, co okazało się bardzo wyczerpujące. Moim zadaniem było od początku ruszyć odważnie i tak też zrobiłam. Na trasie pocierpiałam, ale cieszę się ze swojego postępu i odwagi. Najważniejsze, że pokonuję swoje granice. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem halowym. Dzisiaj moją największą rywalką była moja przyjaciółka - Weronika, która wbiegła na metę tuż za mną. Krótko mówiąc - dałyśmy niezły pokaz na końcówce oraz pokazałyśmy swoją waleczność do ostatnich metrów. Obie trasy CITY TRAIL w Trójmieście są porównywalne. Różnią się tym, że w Gdańsku zaczynamy pod górkę, kończymy z górki - w Gdyni jest na odwrót. Obie trasy dają popalić, ale są to w końcu biegi przełajowe, które nie należą do najłatwiejszych. Dla mnie dużym plusem biegów w Gdańsku jest fakt, że mieszkam tuż przy lesie, w którym biegamy - mam zaledwie 100m do startu - podkreśliła po zawodach Monika Dubiella, zwyciężczyni dzisiejszego biegu.

Rezultaty najszybszych biegaczek to: Monika Dubiella - 19:58, Weronika Mikołajewska - 20:00, Natalia Jabłońska - 21:17. Wyniki mężczyzn: Adam Głogowski - 17:01, Daniel Kryzel - 17:07, Wojciech Serkowski - 17:10. Pełne rezultaty dzisiejszych zawodów znajdują się TUTAJ

Kolejne zawody w Trójmieście są zaplanowane na 12 lutego i 12 marca. Naszą trójmiejską odsłonę wspiera Miasto Gdańsk.

fot. Konrad Ciężki

Sponsor tytularny