Trójmiasto

Biegi drugiej kolejki w Łodzi i Trójmieście za nami

27.11.2022

Biegi drugiej kolejki w Łodzi i Trójmieście za nami

W niedzielę, 27 listopada odwiedziliśmy dwie lokalizacje - łódzką i trójmiejską. Oba biegi odbyły się w niezłych (jak na listopad) warunkach. Zwycięstwo odnieśli Filip Babik i Dominika Wiecha (w Łodzi) oraz Adam Głogowski i Marta Łagownik (w Gdyni). Kolejne spotkanie w Łodzi już 18 grudnia. Do Trójmiasta (a dokładnie - do Gdańska) wrócimy 8 stycznia.

Łódź

W łódzkim biegu wzięło udział 285 osób. Najszybszy w zawodach - Filip Babik debiutował na łódzkiej trasie CITY TRAIL. Dotychczas regularnie startował w Warszawie, ale zna także trasy naszego ogólnopolskiego cyklu w Lublinie oraz Gdańsku. Dzisiejszy wynik Filipa na 5-kilometrowej pętli w parkach: Baden-Powella i 3 Maja to 15:50.

- Startuję w tym sezonie na hali, w związku z tym nie uda mi się biegać w CITY TRAIL regularnie. Chciałem jednak sprawdzić formę, dlatego postanowiłem wybrać się dzisiaj do Łodzi. Po rekonesansie trasy wiedziałem, że trudno będzie o bardzo dobry czas, ponieważ istotnym spowolnieniem są dwa podbiegi. Spodziewałem się tego, bo biegi przełajowe często odbywają się w urozmaiconym terenie i podbiegi, korzenie czy inne przeszkody to naturalne elementy crossów. Nie zmienia to faktu, że taki start dużo mówi o aktualnej dyspozycji - podkreślił po biegu Filip Babik. 

Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski (wynik 16:27), a trzeci był Michał Witkowski (czas 16:44).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Dominika Wiecha, z wynikiem 19:07. Drugą lokatę wywalczyła Sylwia Hałaczkiewicz (czas 19:30), a trzecia była Magdalena Jakóbczak (wynik 20:09).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 166 młodych sportowców.

Współorganizatorem biegów w Łodzi jest InesSport.

Trójmiasto 

W Gdyni pojawiło się 370 dorosłych oraz 115 dzieci. Najszybszy w biegu głównym - Adam Głogowski debiutował dzisiaj w CITY TRAIL. Jego wynik na 5-kilometrowej pętli w Gdyni to 16:29.

- Rywalizacja była dzisiaj ciekawa. Biegliśmy we trzech, próbowałem wyczuć rywali, chciałem ich zmęczyć na podbiegach. Mimo, że biegłem typowo zabawowo, ta rywalizacja mnie "nakręciła". Wiedziałem, że chłopacy korzystając z faktu, że jestem jeszcze w okresie roztrenowania, chcą mnie "odhaczyć" na swojej liście pokonanych rywali, a ja chciałem utrzeć im nosa. Będę startował w kolejnych biegach CITY TRAIL. Moim celem jest wygrana w klasyfikacji generalnej cyklu w Trójmieście. Jeśli przy okazji uda mi się poprawić rekordy tras - to będę zadowolony - mówił po zawodach wicemistrz Polski w półmaratonie z 2020 roku.

Drugie miejsce zajął Daniel Marszk (wynik 16:35), a trzeci był Krzysztof Żygenda (czas 16:39).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marta Łagownik, z wynikiem 18:57. Drugą lokatę wywalczyła Monika Dubiella (czas 19:48), a trzecia była Natalia Jabłońska (wynik 20:11).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Trójmiejską odsłonę naszych biegów wspiera Miasto Gdańsk.

Puchar Poldanenu

Dzisiejszemu bieganiu towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów w obu miastach otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny