Trójmiasto

Wystartowaliśmy w Trójmieście!

16.10.2022

Wystartowaliśmy w Trójmieście!

Pierwszy bieg edycji 2022/2023 na trójmiejskich ścieżkach za nami! Inauguracja sezonu odbyła się w Gdańsku. Zwycięstwo w dzisiejszym biegu odniósł Daniel Marszk. Wśród kobiet najszybszą okazała się Monika Dubiella. Kolejny bieg już 27 listopada – tym razem w Gdyni. Będziecie? :) 

Dzisiejsze zawody na dystansie 5 km ukończyły 292 osoby. Bieg odbył się na nieco zmodyfikowanej trasie, ze względu na leżące na jednej ze ścieżek drzewa. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a walka o zwycięstwo rozegrała się między debiutującym w CITY TRAIL – Danielem Marszkiem, a najlepszym w edycji 2019/2022 – Florianem Pyszelem.

Jako pierwszy do mety dotarł Daniel Marszk, w czasie 17:14. – To był mój debiut w CITY TRAIL. Wystartowałem za namową klubowej koleżanki – Moniki, która również dzisiaj wygrała. To dla mnie dobry sezon, bez problemów ze zdrowiem, czego nie mogę powiedzieć o poprzednim roku. Cieszę się, że dziś wystartowałem. Od początku biegłem swoje, nie oglądałem się na innych zawodników. Czołówka w CITY TRAIL to naprawdę mocni biegacze. To na pewno motywuje, by pojawić się na kolejnych biegach – mówił na mecie zwycięzca zawodów.

Florian Pyszel, który w tym roku z powodzeniem startuje w biegach górskich (stanął na podium w kilku mocno obsadzonych imprezach, a za tydzień bierze udział w finałowym biegu prestiżowego cyklu Golden Trail Series na Maderze), ukończył dzisiejszy bieg w czasie 17:22. Trzeci na mecie był dziś Lukasz Kujawski (jego wynik to 18:09).

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Monika Dubiella z czasem 19:59. Drugie miejsce zajęła Weronika Mikołajewska (20:08), a trzecia była Natalia Jabłońska (21:27).

- Biegłam dzisiaj treningowo, na zmęczonych nogach, bo w piątek zrealizowałam naprawdę mocny trening. Przygotowuję się do listopadowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, więc start w CITY TRAIL bardzo dobrze wpisał się w ten cykl przygotowań. Mogę powiedzieć, że jestem w życiowej formie. Ostatnio dostałam od trenera zielone światło na udział w biegu ulicznym na dystansie 10 km i byłam bardzo zadowolona z osiągniętego rezultatu – 36:46, chociaż wiem, że mogę biegać szybciej – zaznaczyła po zawodach najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu – Monika Dubiella.

Wyniki biegu głównego znajdziecie tutaj. Zapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 82 uczestników. Warto dodać, że biegi najmłodszych uczestników odbyły się w deszczu, co na pewno nie ułatwiało zadania młodym sportowcom.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. W październiku, styczniu i marcu będziecie walczyć na trasie w Gdańsku. Listopad i luty to biegi w Gdyni. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Kolejne zawody w Trójmieście zaplanowane są na 27 listopada (w Gdyni). Będzie to bieg z dodatkową klasyfikacją dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.

Trójmiejską odsłonę naszej imprezy wspiera Miasto Gdańsk.

fot. Wojciech Zwierzyński