z

Trójmiasto

Agnieszka Gortel-Maciuk i Wojtek Serkowski najlepsi w Gdańsku

23.07.2021

Agnieszka Gortel-Maciuk i Wojtek Serkowski najlepsi w Gdańsku

Gdańskie zawody odbyły się 22 lipca, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i były czwartym z dziesięciu zaplanowanych biegów. Zwycięzcą został Wojciech Serkowski z czasem 16:59. Drugie miejsce wywalczył Michał Czapiński (17:45), a trzeci był Daniel Mikielski (18:41). Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Gortel-Maciuk (wynik 18:58). Drugą lokatę wywalczyła Martyna WIśniewska (21:08), a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Tuwalska  (21:12). Bieg główny ukończyło 180 zawodników.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwyciężczyni zawodów – Agnieszka Gortel-Maciuk mieszka na Śląsku i regularnie startuje w katowickiej odsłonie cyklu CITY TRAIL. – Jestem aktualnie na wakacjach na Pomorzu, więc postanowiłam skorzystać z okazji i sprawdzić się w Gdańsku. Przyznaję – zmęczyłam się, ale bardzo mi się podobało. Trasa jest bardzo urozmaicona i zdecydowanie bardziej wymagająca niż katowicka – która też do łatwych nie należy – mówiła na mecie zwyciężczyni biegu, mistrzyni Polski w maratonie z 2013 roku.

Najszybszy z mężczyzn – Wojciech Serkowski – to trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej ostatniej edycji Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. – Jestem zadowolony z dzisiejszego startu. Poprawiłem swój najlepszy wynik na tej trasie, chociaż nie planowałem tego, ponieważ jestem po kontuzji. Trwający sezon lekkoatletyczny trochę mi „uciekł”, ale dzisiejszy bieg pokazał mi, że z formą nie jest źle – mówił tuż po biegu zwycięzca.

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 80 młodych sportowców.

Trójmiejską odsłonę naszych zawodów wspiera Miasto Gdańsk.

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni