Trójmiasto

Powrót CITY TRAIL w lipcu

21.04.2021

Powrót CITY TRAIL w lipcu

W marcu ustaliliśmy plan działania na najbliższe miesiące. Z konkretnymi terminami. Minął dzień, na który wyznaczyliśmy sobie deadline na podjęcie decyzji o rozegraniu bądź nie wiosennej edycji. Mimo poprawy sytuacji epidemicznej w kraju, nadal obowiązuje zakaz organizacji rywalizacji sportowej, a to oznacza, że optymistyczny plan zaproszenia Was na 10 wiosennych imprez, nie jest możliwy do realizacji. Trzymajcie kciuki, byśmy mogli spotkać się za 3 miesiące podczas CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour!

Wszyscy mamy już dość niepewności i funkcjonowania w tej dziwnej, pandemicznej rzeczywistości. Można powiedzieć, że przyzwyczailiśmy się. Z jednej strony – racja. Z drugiej – ciągle mamy poczucie, że to sytuacja przejściowa, która musi minąć. Z naszej perspektywy – organizatorów imprez – inne podejście oznaczałoby przekreślenie wielu lat pracy. W naszym przypadku – 11 lat, podczas których angażowaliśmy się w organizację biegów w 100%, inwestowaliśmy i planowaliśmy kolejne projekty.

Poza CITY TRAIL w naszym portfolio mamy ultramaratony TriCity Trail i Chudy Wawrzyniec. Współtworzymy także podpoznańskie imprezy – Bieg Lwa i Triathlon Lwa. W 2019 roku zorganizowaliśmy 84 wydarzenia, co oznacza, że ponad 20% roku to były dla nas dni eventowe (dzień eventowy niekiedy trwa 20 godzin).

Dlaczego o tym wspominamy? Bo zależy nam na Was. Bo chcemy, żebyście znali naszą perspektywę. Wreszcie – bo chcemy, żebyście mieli świadomość, czym jest dla nas praca przy organizacji CITY TRAIL i naszych innych imprez.

A teraz do rzeczy!

Wiosenne biegi CITY TRAIL przenosimy na naszą letnią edycję – CITY TRAIL onTour, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się przy wsparciu Nationale-Nederlanden.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour 2021

Nasz letni cykl rozgrywany jest od 2015 roku. To 10 biegów na dystansie 5 km, w 10 lokalizacjach: Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Zawodom dla dorosłych towarzyszą krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Co ważne – cykl CITY TRAIL onTour rozgrywany jest w dni powszednie, w godzinach popołudniowych.

Terminarz edycji 2021:

Lublin – 19 lipca
Warszawa – 20 lipca
Olsztyn – 21 lipca
Gdańsk – 22 lipca
Bydgoszcz – 23 lipca
Szczecin – 26 lipca
Poznań – 27 lipca
Wrocław – 28 lipca
Katowice – 29 lipca
Łódź – 30 lipca

Początkowo planowaliśmy podzielić starty na dwie tury, ale dzięki zmianom w przepisach dotyczących organizacji imprez, wiemy już, że tegoroczną rozegramy - podobnie, jak poprzednie - startując RAZEM o godz. 19:00. Biegi CITY TRAIL Junior będą trwać od godz. 17:30. 

Co z opłatami startowymi?

Osoby, które były zapisane na edycję jesienną automatycznie zostały umieszczone na listach startowych edycji wiosennej. Podobnie jest teraz. Wszyscy, którzy opłacili start w jesiennej edycji (37,90 zł) – znajdą się na liście lipcowej imprezy w swoim mieście. Tym razem jednak dajemy Wam możliwość wyboru również innej opcji:

- rezygnacja z biegu i otrzymanie vouchera do naszego sklepu: sklep.krokdonatury.pl, o wartości 37,90 zł. I tutaj mamy niespodziankę. Specjalnie dla Was obniżymy cenę naszego kubka z najnowszej kolekcji – voucher będzie dawał możliwość zakupu kubka łącznie z wysyłką (standardowa cena kubka to 34,90 zł + koszt wysyłki). Oczywiście będziecie mogli wykorzystać swój voucher na dowolny produkt, kubek jest tylko naszą propozycją;

- wirtualny udział w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Ta opcja daje możliwość biegu na własnej, 5-kilometrowej trasie, który będzie trzeba udokumentować w panelu zawodnika, by w nagrodę otrzymać przesyłkę z medalem i dyplomem. Jeśli zdecydujesz się na bieg wirtualny – otrzymasz od nas voucher do zapisu w tej formule CITY TRAIL onTour;

- rezygnacja z biegu i zwrot opłaty startowej.

W przypadku wyboru jednej z trzech powyższych opcji konieczne jest wysłanie wiadomości mailowej na kontakt@citytrail.pl. Czas na decyzję mija 17 maja 2021. Po tym terminie uruchomimy zapisy na letnie biegi, o czym będziemy jeszcze przypominać.

fot. Piotr Oleszak

Sponsor tytularny