z

Trójmiasto

Magdalena Dias triumfuje w Trójmieście

01.03.2020

Magdalena Dias triumfuje w Trójmieście

W piątym biegu w Trójmieście zwycięstwo odniosła Magdalena Dias, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji końcowej edycji 2019/2020. Wśród mężczyzn najszybszym okazał się dzisiaj – po raz drugi w sezonie – Łukasz Kujawski. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 360 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 120 młodych sportowców. 

Magdalena Dias wygrała dzisiaj po raz trzeci. Jej wynik to 20:23. Drugie miejsce wywalczyła Adrianna Lipko  (czas 21:47), a trzecia była Zuzanna Głombiowska (wynik 22:13).

- Dzisiejszy bieg oceniam pozytywnie. Pogoda sprzyjająca, chyba najładniejsza w edycji, chociaż na trasie było trochę błota – miejscami nawet całkiem sporo. Nie było dzisiaj zawodniczki, z którą rywalizowałabym bezpośrednio, dlatego potraktowałam ten bieg luźno, więc było bardzo przyjemnie – mówiła na mecie najszybsza z kobiet w CITY TRAIL Trójmiasto – Magdalena Dias, prywatnie partnerka Floriana Pyszla, który walczy o wygraną w klasyfikacji końcowej wśród mężczyzn. – Jesteśmy po obozie w Szklarskiej Porębie. Był to kolejny krok w przygotowaniach do sezonu. Czuję, że forma idzie powoli w górę. A to, że mój partner też biega i na przykład możemy razem wyjechać, by potrenować, to spełnienie mojego marzenia. Dużą część naszego wolnego czasu spędzamy biegając. Takie bieganie we dwójkę potęguje frajdę, to takie bieganie do kwadratu – dodała druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL.

Rywalizacja mężczyzn jest nieco bardziej skomplikowana. Zwycięzca dzisiejszych zawodów – Łukasz Kujawski (jego czas to tym razem 16:43) – zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej, ale dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Florianem Pyszlem (który prowadzi aktualnie w generalce, a dzisiaj uzyskał wynik 16:58) nadal ma szanse na końcowy sukces, ale musi wygrać w ostatnich zawodach sezonu. Trzecią lokatę wywalczył dzisiaj Szymon Gumkowski (czas 17:13).

Nasze biegi CITY TRAIL w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach poprowadzonych ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni (Mały Kack). Kolejny bieg jest zaplanowany na 22 marca w Gdyni. Uroczyste podsumowanie zorganizujemy 31 marca w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Trójmiejską odsłonę naszego cyklu wspiera Miasto Gdańsk.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestaw marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni