z

Trójmiasto

Trójmiasto: tym razem rywalizowaliśmy w Gdyni

24.11.2019

Trójmiasto: tym razem rywalizowaliśmy w Gdyni

Magdalena Dias i Florian Pyszel zwyciężyli w drugim biegu naszego cyklu w Trójmieście, który odbył się w Gdyni. Linię mety biegu głównego minęło 459 zawodników. Tradycyjnie dopełnieniem imprezy były zawody dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział 140 młodych biegaczy.

Zwyciężczynią biegu – podobnie, jak podczas październikowego biegu w Gdańsku - została Magdalena Dias. Jej dzisiejszy rezultat to 19:33.

- Od poprzedniego biegu sporo się u mnie wydarzyło. Doszłam do wniosku, że zależy mi na odpowiedzialnym trenowaniu, a nie eksperymentowaniu, więc pomysł z bieganiem na własną rękę odłożyłam. Póki co szukam najlepszego rozwiązania, konsultuję się z kilkoma trenerami – wśród nich jest Jakub Czaja, który pomaga mi już pod kątem dietetycznym, ale kto wie, być może ta współpraca się rozszerzy – mówiła na mecie Magdalena Dias. - Nie ukrywam, że przeszło mi dzisiaj przez myśl, że powinnam w tej edycji pokusić się o poprawienie rekordu którejś z tras CITY TRAIL w Trójmieście. A na pewno celuję w wygraną w cyklu.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Święcka (20:20), a trzecie – Katarzyna Pobłocka-Głogowska (20:36).

Najszybszym na mecie był Florian Pyszel, który wygrał także przed miesiącem. Dzisiaj uzyskał wynik 16:50.

- Mimo, że pobiegłem dzisiaj w zasadzie identycznie, jak przed miesiącem w Gdańsku, to wydaje mi się, że to trasa w Gdyni bardziej mi odpowiada. Czułem się dziś naprawdę dobrze, zależało mi, żeby wygrać. Na ostatnich kilkuset metrach wyszedłem na prowadzenie i utrzymałem je do mety. Przyznam, że z formą lepiej u mnie chyba jeszcze nie było, ale to składowa wielu czynników – odpowiednio poukładany trening, dieta, regeneracja, spokój w życiu zawodowym i emocjonalnym – podkreślił po zawodach zwycięzca dzisiejszej imprezy. - Najlepszym planem jest brak planu, bo on zawsze wyjdzie, dlatego mówiąc o kolejnym sezonie nie mam konkretów - wstępnie planuję jakieś starty za granicą, ale jak to się ułoży – zobaczymy.

Drugie miejsce zajął Adam Głogowski z czasem 16:53. Trzecią lokatę wywalczył Damian Rudnik – wynik 16:58.

Zawody w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach – biegi: pierwszy, trzeci i piąty - w Gdańsku – na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Drugi, czwarty i szósty bieg to rywalizacja w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack.  Następne (trzecie już zawody) są zaplanowane na 29 grudnia, a kolejne: 9 lutego, 1 marca i 22 marca.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni