z

Trójmiasto

Znakomite wieści z Trójmiasta!

27.10.2019

Znakomite wieści z Trójmiasta!

Po sobotnim rekordzie w Olsztynie, cieszymy się z rekordowej frekwencji w Trójmieście! Na mecie pierwszego biegu edycji 2019/2020 w Gdańsku zameldowało 484 zawodników, a dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 140 młodych sportowców! Co za weekend!

Zwycięstwo w dzisiejszym biegu odniósł Florian Pyszel. Jego wynik na naszej 5-kilometrowej trasie to 16:51. Drugie miejsce zajął Wojciech Serkowski z czasem 17:03. Trzecią lokatę wywalczył Tomasz Kurowski – wynik 17:30.

Zwyciężczynią biegu została Magdalena Dias. Jej dzisiejszy rezultat to 20:50.

- Niedawno zakończyłam współpracę z Marcinem Chabowskim. Uważam ten etap za wyjątkowo owocny i z niemałym żalem dokonywałam zmiany. Obecnie plan treningowy układam sobie sama, biegam bez presji, która w zasadzie towarzyszyła mi od zawsze, bo trenując pod czyimś okiem inaczej chyba nie umiem. Teraz w moim bieganiu jest więcej „luzu” i choć lubię reżim treningowy, to chcę spróbować czegoś nowego. Zmiana bodźców często przynosi dobre rezultaty i na to liczę. Będąc sama sobie trenerką jestem w stanie lepiej wsłuchać się w siebie, jeszcze lepiej poznać swój organizm i być może dać z siebie więcej. W podjęciu takiej decyzji spore znaczenie miał mój tryb życia – jestem studentką II roku medycyny, mój plan zajęć bywa nieprzewidywalny, a przede wszystkim jest wymagający. Nie chcę zaniedbywać edukacji, a to ona jest dla mnie priorytetem – podkreśliła na mecie druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL Trójmiasto. – Moje najbliższe plany startowe to Bieg Niepodległości w Gdyni, a dwa tygodnie później Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na pewno będę startować także w kolejnych zawodach CITY TRAIL.

Drugie miejsce zajęła Agata Kotłowska (21:18), a trzecie – Maria Maj-Roksz (21:30).

Zawody w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach – biegi: pierwszy, trzeci i piąty są zaplanowane w Gdańsku – na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Drugi, czwarty i szósty bieg odbędzie się w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack.  Następne zawody są zaplanowane na 24 listopada, a kolejne biegi edycji 2019/2020 odbędą się 29 grudnia, 9 lutego, 1 marca i 22 marca.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni