Trójmiasto

Szósty bieg w Trójmieście za nami!

10.03.2019

Nasz ostatni bieg w Trójmieście odbył się pod dyktando dwóch zawodników startujących w cyklu po raz pierwszy. Mowa o Wojciechu Serkowskim i Tomaszu Kurowskim, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Jako trzeci linię mety minął Łukasz Kujawski, który tym samym wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Magdalena Dias, dla której dzisiejszy bieg był „być albo nie być” w klasyfikacji generalnej. Dzięki tej wygranej zawodniczka Zorzy Gdynia wywalczyła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Druga była dzisiaj młodsza z sióstr Dias - Julia (trzecia w generalce), a trzecią lokatę zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (tuż za podium w ostatecznej klasyfikacji).

Wynik zwycięzcy dzisiejszego biegu – Wojciecha Serkowskiego to 16:31. Tomasz Kurkowski pokonał 5-kilometrową trasę w Gdyni w czasie 16:38. Łukasz Kujawski dotarł do mety w czasie 17:06. W klasyfikacji generalnej zwyciężył szósty dzisiaj Filip Janowski (jego dzisiejszy wynik to 17:21).

- To było dobre przetarcie przed Mistrzostwami Polski Seniorów w Biegach Przełajowych, w których startuję za 2 tygodnie. Tam czeka mnie dystans 4 km. Przyznaję, że dzisiejsza trasa trochę mnie zaskoczyła. Biegałem na trudnych trasach, ale ta tutaj była wyjątkowo wymagająca, szczególnie ten ostatni podbieg. Cieszę się, że udało się uzyskać całkiem dobry wynik, bo warunki też nie były sprzyjające - dodatkowym utrudnieniem było błoto. To dobry prognostyk przed wspomnianymi mistrzostwami Polski – podkreślił na mecie najszybszy dzisiaj – Wojciech Serkowski. - Brakowało mi startów w okresie jesienno-zimowym, więc myślę, że w kolejnej edycji pojawię się na CITY TRAIL więcej niż raz, a postaram się wziąć udział w minimum czterech biegach, by być klasyfikowanym w całym cyklu i walczyć o te najwyższe lokaty – dodał zawodnik GKS Żukowo.

Wśród kobiet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już w lutym zapewniła sobie Ewelina Paprocka, która dzisiaj nie startowała. To właśnie Ewelina jest najszybszą zawodniczką na trasie CITY TRAIL w Gdyni – jej rekordowy wynik uzyskany w listopadzie to 18:52. Najszybsza dzisiaj Magdalena Dias uzyskała czas 20:08. Druga – Julia Dias dobiegła do mety 35 sekund później, a trzecia biegaczka – Aleksandra Baranowska-Trzasko miała 12 sekund starty do Julii.

W biegu głównym uczestniczyło 271 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 74 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli co najmniej w czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 2 kwietnia w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Początek o godz. 18:00.

Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Trójmieście odbył się w listopadzie. Wzięło w nim udział 427 dorosłych i 147 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.