z

Trójmiasto

Ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji kobiet w Trójmieście

10.02.2019

Ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji kobiet w Trójmieście

Trzecie zwycięstwo Eweliny Paprockiej podczas piątego biegu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym dało jej gwarancję triumfu w klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn "piłka ciągle w grze", jakby to powiedzieli komentatorzy piłkarscy. Najszybszym w dzisiejszych zawodach był Mateusz Niemczyk.

Wynik, jaki osiągnął zwycięzca – Mateusz Niemczyk to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Filip Janowski (czas 17:16), a trzeci był Daniel Formela (17:21). Po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Filip Janowski, ale walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilku zawodników.

Najszybszy zawodnik dzisiejszego biegu - pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Mateusz Niemczyk debiutował dzisiaj w naszym cyklu. – Trasa jest urozmaicona, dużo podbiegów. Spodziewałem się, że tak będzie, ale mimo wszystko nie wiedziałem, że jest aż tak dużo przewyższeń. Dobrze mi się biegło, widać, że forma idzie w górę, także jestem dobrej myśli przez Biegiem Urodzinowym w Gdyni, który już za tydzień. Te dzisiejsze zawody to też dobry trening przed mistrzostwami Polski w przełajach, w których wezmę udział w marcu. Nie wykluczam, że będę częściej zaglądał na trasy CITY TRAIL, bo to bardzo dobry pomysł na okres jesienno-zimowy – takie starty świetnie wpisują się w kalendarz treningowy – podkreślił na mecie biegacz.

Dzisiejszy wynik Eweliny Paprockiej to 19:59. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (czas 20:54), a trzecią lokatę wywalczyła Julia Dias (21:29).

W biegu głównym uczestniczyło 297 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 73 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Trójmieście odbędą się 10 marca na trasie w Gdyni. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 2 kwietnia, o godz. 18:00 w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1).

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni