z

Trójmiasto

Magda Dias i Filip Janowski najlepsi w Trójmieście

06.01.2019

Magda Dias i Filip Janowski najlepsi w Trójmieście

6 stycznia spotkaliśmy się na naszej gdyńskiej trasie. Zawody przyniosły zwycięstwo Magdy Dias i Filipa Janowskiego, a linię mety minęło 389 osób. Tradycyjnie zanim na trasie pojawili się dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. Było ich dzisiaj 110.

Magdalena Dias uzyskała wynik 19:24. Dzisiejsze zwycięstwo Magdy jest jej drugim triumfem w trwającym sezonie – również przed miesiącem, na trasie w Gdańsku – była najszybszą z kobiet. - Cieszy mnie wygrana i całkiem niezła dyspozycja na obecnym etapie przygotowań. Zapewne zostało coś z przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w których zajęłam przed niespełna dwoma miesiącami piąte miejsce. Aktualnie przygotowuję się do sezonu, w którym zamierzam obrać kurs na nieco dłuższe dystanse niż dotychczas. Skłaniam się w stronę biegów ulicznych na 5 i 10 km, a gdzieś tam w bliżej nieokreślonej przyszłości zapewne zadebiutuję w półmaratonie. Pod względem wiedzy na temat treningu sportowego dużo dał mi pobyt w USA, gdzie mogłam z nieco innej perspektywy spojrzeć na wybór i możliwości bodźców treningowych. Od sierpnia ubiegłego roku moim trenerem jest Marcin Chabowski, z którym współpracuje mi się świetnie. Po nie najlepszych dwóch sezonach nareszcie coś się ruszyło, a trening Marcina jest strzałem w dziesiątkę. Potwierdzeniem prawidłowości realizowanej pracy był chociażby Bieg Niepodległości w Gdyni, gdzie na 10 km zeszłam poniżej 36 minut, realizując w 100 % założenia czasowe i taktyczne. W CITY TRAIL wystartuję zapewne na szóstym biegu. W przyszłym miesiącu będę szlifować formę na zagranicznym zgrupowaniu sportowym – mówiła po zawodach wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i młodzieżowych, reprezentantka kraju z roku 2015 na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych.

Po czterech biegach liderką klasyfikacji generalnej jest Ewelina Paprocka, która ma na koncie dwie wygrane i dwie drugie lokaty (w tym dzisiejszą).

Triumfatorem dzisiejszego biegu został Filip Janowski (z czasem 17:09). Przed laty startował w szczecińskiej odsłonie CITY TRAIL, a od kilku sezonów z powodzeniem rywalizuje w Gdańsku i Gdyni. - Dzisiejsze zwycięstwo jest pierwszym w historii moich startów w Grand Prix CITY TRAIL Trójmiasto. Mam na swoim koncie jedną wygraną w letniej odsłonie cyklu czyli onTour – zaznaczył na mecie biegacz. - Przygotowuję się do sezonu lekkoatletycznego i starty w biegach przełajowych są świetnym elementem treningu. Docelowo szykuję się „pod” bieżnię. Lubię ściganie na stadionie, to moje naturalne środowisko. Latem będę chciał poprawić rekordy życiowe na 800 i 1500 m (1:53,94 i 3:57,00). Wciąż czuję się średniodystansowcem, ale jak widać całkiem nieźle radzę sobie również na nieco dłuższych dystansach właśnie takich, jak 5 km. Na pewno zobaczymy się w kolejnych biegach CITY TRAIL. Chciałbym powalczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu – podkreślił.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na prowadzeniu jest aktualnie drugi dzisiaj Michał Czapiński, ale o zwycięstwo może walczyć jeszcze kilku innych zawodników, w tym dwukrotny triumfator – Łukasz Kujawski, który dzisiaj nie startował.

Kolejne zawody w Trójmieście odbędą się 10 lutego (na trasie w Gdańsku). Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 10 marca (w Gdyni). Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się pod koniec marca.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Karolina Krawczyk

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni