z

Trójmiasto

Pomyślny test zmodyfikowanej trasy w Gdyni

04.11.2018

Pomyślny test zmodyfikowanej trasy w Gdyni

Trójmiasto jest wyjątkową lokalizacją, bowiem nasze zawody organizujemy na dwóch trasach - w Gdańsku (gdzie rozpoczęliśmy edycję w październiku) oraz w Gdyni, gdzie odbył się dzisiejszy - drugi bieg sezonu. Nasza gdyńska trasa została zmodyfikowana, więc wyniki zwycięzców - Łukasza Kujawskiego i Eweliny Paprockiej to rekordy trasy.

Łukasz Kujawski pokonał urozmaicone 5 km w czasie 16:17. Jako drugi linię mety minął Robert Sadowski (16:48), a trzecim zawodnikiem na mecie był Marcin Miszewski (17:03).

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Ewelina Paprocka, która uzyskała czas 18:52. To już druga wygrana zawodniczki z Nowej Wsi Lęborskiej w trwającej edycji CITY TRAIL w Trójmieście. - Wczoraj startowałam w biegu Sambora w Tczewie i dzisiejszy bieg chciałam potraktować treningowo. Końcówka trasy, czyli nowy fragment, była mocno pod górkę, ale dałam z siebie wszystko i jestem zadowolona z wyniku - skomentowała tuż po biegu. 

Drugie miejsce zajęła wracająca do wysokiej formy po urodzeniu dziecka żona dzisiejszego zwycięzcy - Monika Kujawska (19:38), a na trzeciej pozycji znalazła się Magdalena Dias (20:03).

Nasze biegi przyciągają całe rodziny. - Podobają nam się te leśne trasy. Dla mnie jest to pierwszy sezon i biegam rekreacyjnie. CITY TRAIL polecił mi mąż i to on jest motywacją do tego, żeby wyjść z domu i pobiegać. Jest dzisiaj z nami również syn, który mam nadzieję zarazi się od nas pasją do biegania – podkreśliła po biegu jedna z uczestniczek - Aneta Zwolińska.

W dzisiejszych jesiennych zawodach wystartowały 424 osoby. Dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 157 uczestników.

Kacper Bieszke najszybszy z zawodników w kategorii 13-15 lat bierze udział w CITY TRAIL od trzech sezonów. Mimo młodego wieku, 15-letni zawodnik ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia. W tym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 16. w sztafecie szwedzkiej oraz był ósmym zawodnikiem Mistrzostw Polski w biegu na 600 metrów w swojej kategorii wiekowej (U16).Trasa jest w tym roku fajna, ale o wiele trudniejsza niż poprzednio. Dzisiaj zaczęliśmy biec we trójkę, w połowie dystansu wyszedłem na prowadzenie. Nie skupiałem się na wygranej, biegłem na ile miałem sił, ale jestem zadowolony z wyniku. W tym tygodniu kończę roztrenowanie i wracam do regularnych treningów w SKLA Sopot z moim trenerem Ryszardem Urbankiem - powiedział po biegu Kacper.

Kolejne zawody w Trójmieście odbędą się: 2 grudnia (Gdańsk), 6 stycznia (Gdynia), 10 lutego (Gdańsk) i 10 marca (Gdynia). Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni