z

Gdynia w wietrze i błocie

29.10.2017

Gdynia w wietrze i błocie

Było wietrznie, było błotniście, było kolorowo - jesiennie! Słowem - warto było wystartować w dzisiejszym biegu w Gdyni. Zwycięstwo odnieśli Mateusz Kaczmarek i Ewelina Paprocka. W zawodach wzięło udział blisko 350 dorosłych i ponad 70 dzieci.

Najszybszy w dzisiejszym biegu – Mateusz Kaczmarek uzyskał czas 16:44. – CITY TRAIL to świetna forma przetarcia i sprawdzenia w drodze do startu docelowego - w moim przypadku młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Odbędą się one 26 listopada, czyli w dzień trzeciego biegu CITY TRAIL. Mimo to, cyklu nie zamierzam odpuścić i o zwycięstwo postaram się w kolejnych biegach – podkreślił na mecie zawodnik WKS Flot Gdynia.

Zwyciężczynią biegu została Ewelina Paprocka. Jej wynik to 19:59. Po biegu powiedziała: - Po triumfie w Gdańsku przed miesiącem umocniłam się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Będę starała się wygrać w tym sezonie trójmiejski cykl CITY TRAIL. Mijający sezon był dla mnie nieco spontaniczny. Ze względu na obowiązki zawodowe nie byłam w stanie zrealizować w pełni założeń treningowych. Nie mam sprecyzowanych planów na przyszły sezon. Po prostu - chcę biegać, a to jak wyjdzie uzależnione jest od możliwości czasowych. Za miesiąc widzimy się na trasie w Gdańsku. Trasie, którą lubię bardziej od gdyńskiej. Niby ta w Gdyni jest szybsza, ale mimo wszystko lepiej biega mi się w Gdańsku.

Najbliższe zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 26 listopada w Gdańsku (Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS). Cykl potrwa do 11 marca.

Zawody Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Trójmiasto na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Karolina Krawczyk