z

Trójmiasto

Gdańsk z rekordem frekwencji i rekordem trasy kobiet

27.11.2016

Gdańsk z rekordem frekwencji i rekordem trasy kobiet

Trójmiasto jest naszą jedyną lokalizacją, w której cykl podzielony jest na dwie trasy - w Gdańsku i w Gdyni. W dzisiejszych zawodach na gdańskiej trasie wzięło udział 422 biegaczy, co jest rekordem frekwencji w Gdańsku. Zwycięstwo odnieśli Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska, która poprawiła rekord trasy aż o 41 sekund.

Łukasz Kujawski pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:10. – Startowałem w CITY TRAIL w letniej edycji. Znam ten teren nie tylko z poprzedniego startu, ale także dlatego, że studiowałem na AWFiS w Gdańsku, więc podczas studiów biegałem w tej okolicy regularnie. Nie stronię od crossowych ścieżek. Zdarza się, że trening z założenia ma odbywać się w przełaju, na podbiegach, więc wtedy trenuję w lesie. Ale oczywiście są też treningi, podczas których unikam górek, wtedy szukam płaskich tras. Takie 5 km podczas CITY TRAIL to dobre przygotowanie do sezonu i do startów przełajowych. My w Trójmieście mamy rywalizację w dwóch lokalizacjach – w Gdańsku i w Gdyni, więc możemy sprawdzić się na różnych trasach. Dzisiaj było wyjątkowo trudno – sporo śliskich liści, a pod nimi korzenie. Nawet zaliczyłem wywrotkę – na drugim kilometrze. Na szczęście niegroźną – mówił po biegu Łukasz Kujawski.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Michał Czapiński (17:33), a trzecie Damian Sławiński (18:00).

Najlepsza z pań – Monika Czapiewska ukończyła dzisiejszy bieg w czasie 19:20, co jest rekordem trasy poprawionym aż o 41 sekund. Poprzedni należał do drugiej dzisiaj na mecie – Eweliny Paprockiej (jej dzisiejszy wynik to 20:01). Trzecie miejsce zajęła Julia Dias (20:13).

Zwycięzcy dzisiejszych zawodów w życiu prywatnym są parą. Wspólnie prowadzą facebook'owy profil Kaszubska Para Biegowa, na którym dzielą się swoją pasją, ale też wiedzą na temat treningu biegowegi i zdrowego stylu życia.

Po biegu zwyciężczyni powiedziała: - Wczoraj startowałam w przełajowych mistrzostwach Polski w Łodzi, gdzie w mocnej stawce zajęłam piąte miejsce. Jestem zadowolona z tego rezultatu, bo naprawdę niewiele zabrakło do medalu. Fakt, że biegałam w mistrzostwach spowodował wydłużenie sezonu, a więc cały czas byłam w treningu, podczas gdy na przykład druga dzisiaj Ewelina jest w trakcie roztrenowania. To pewnie miało wpływ na jej dzisiejszą formę. Ja dopiero teraz będę odpoczywać po sezonie.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Kolejne zawody w Trójmieście są zaplanowane na 15 stycznia 2017  na trasie w Gdyni. Z kolei jeszcze dzisiaj na wydarzeniu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto odbędzie się konkurs z pakietem startowym na jedną z naszych Imprez Partnerskich do wygrania.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni