z

Trójmiasto

Podwójnie rekordowy bieg w Trójmieście

13.03.2016

Podwójnie rekordowy bieg w Trójmieście

Na zakończenie cyklu w Trójmieście miła niespodzianka - rekordy trasy w Gdyni kobiet i mężczyzn. Zwyciężczyni biegu – Julia Dias pokonała 5-kilometrową pętlę w czasie 20:09. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Daniel Formela – 16:15. 

Julia Dias walczyła w tym biegu o trzecie miejsce na podium. – Zdecydowanie lepiej biega mi się na trasie w Gdyni. Dzisiejsze zwycięstwo wynika poniekąd z nieobecności czołowych zawodniczek, a wynik z bardzo dobrych warunków na trasie, ale oczywiście jestem zadowolona. Za tydzień  startuję w przełajowych mistrzostwach Polski, także progres na tej trasie to dobry znak – mówiła po biegu zaledwie 16-letnia Julia Dias, która przed miesiącem wywalczyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na dystansie 2000m.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już przed miesiącem zapewniła sobie nieobecna dzisiaj - siostra Julii – Magdalena Dias. Drugie miejsce zajęła również niestartująca w dzisiejszych zawodach - Magdalena Święcka.

Zwycięzca dzisiejszego biegu – wicemistrz Europy w duathlonie - Daniel Formela startował w naszym cyklu w bieżącej edycji po raz pierwszy. - Zawody w Gdyni były moim pierwszym wyścigiem w tym sezonie i jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w duathlonie, gdzie będę bronił tytułu wicemistrza Europy. Już przed zawodami zakładałem bieg na maksimum możliwości od startu do mety, by nie stracić niepotrzebnie ani jednej sekundy i powalczyć o rekord trasy. Założenia przedstartowe zrealizowałem w 100%, mimo że cały czas biegłem sam. Zdecydowanie łatwiej osiągnąć lepszy wynik, kiedy się kogoś goni, albo ma się blisko za plecami innych zawodników. Dzięki pracy z trenerem Jakubem Czają nie mam z tym większych problemów i potrafię pobiec mocno mimo braku bezpośredniej rywalizacji – podkreślił na mecie zwycięzca niedzielnych zawodów. - Dzisiejszy wynik bardzo mnie cieszy i napawa optymizmem na nadchodzące wyścigi. Już za tydzień wezmę udział w półmaratonie w Gdyni, a poza Mistrzostwami Europy mam w planie zawody triathlonowe Ironman 70.3 w Barcelonie.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniósł niestartujący w dzisiejszych zawodach Oskar Przysiężny. Drugie miejsce zajął również nieobecny dzisiaj na trasie Michał Rolbiecki. Trzecią lokatę wywalczył Łukasz Gurfinkiel – drugi w dzisiejszym biegu.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście odbędzie się 22 marca, o godz. 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Sklasyfikowane w cyklu są 292 osoby. Kolejna edycja naszego cyklu rozpocznie się w październiku.

A jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie  Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto, gdzie w konkursie rozdamy karnety do klubu fitness Marlet.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni