z

Trójmiasto

Magda Dias i Michał Rolbiecki najlepsi w Trójmieście

14.02.2016

Magda Dias i Michał Rolbiecki najlepsi w Trójmieście

Piąty bieg w Trójmieście odbył się w Gdańsku. Kiedy na starcie pojawiła się rekordzistka trasy - Magda Dias - było już wiadomo, że najpewniej będzie chciała przypieczętować swoją wygraną w klasyfikacji generalnej. W męskiej stawce nie było lidera - Oskara Przysiężnego - a to oznaczało, że najbliższy zwycięstwa w biegu jest Michał Rolbiecki - numer "2" cyklu. 

Stało się tak, jak się zapowiadało. Magdalena Dias wygrała dziś po raz czwarty w edycji, tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik zawodniczki WKS Flota Gdynia to 21:15. 19-letnia biegaczka startowała w piątek w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie wywalczyła srebrny medal w biegu na 3000m. – Dzisiejszy start potraktowałam jako przypieczętowanie mojego udziału w Grand Prix CITY TRAIL, niestety nie miałam możliwości zrobienia tego "z przytupem" z powodu przewlekłej kontuzji okostnej. Za miesiąc start w cyklu uniemożliwiłyby mi Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Żaganiu, stąd dziś musiałam wystartować, żeby wygrać klasyfikację generalną. Nie ukrywam, że z chęcią pokusiłabym się o rekord trasy, bo warunki dzisiaj sprzyjały, ale przedwczorajsze zawody i kontuzja narzuciły dziś rekreacyjny bieg taktyczny – podkreśliła po biegu zwyciężczyni. – Dlaczego startuję w CITY TRAIL? Różnorodność to brak nudy! Kocham bieganie we wszystkich jego wymiarach, rywalizacja różni się w każdym rodzaju zawodów. Uwielbiam przełaje, szczególnie te po lesie, bo wydają się dla mnie najpiękniejszą i najbardziej naturalną formą biegania. To właśnie przyciąga mnie na CITY TRAIL – dodała. Magda nie ukrywała też zadowolenia z piątkowego medalu: - Dał mi wiele satysfakcji. Nieczęsto mam szansę cieszyć się z podium takiej rangi imprez - mam pecha do czwartych miejsc. Ponadto nie miałam zbyt dobrych warunków do przygotowań pod starty w hali, a do tego różnorakie kontuzje krzyżowały mi plany, więc mój występ jest dla mnie naprawdę budujący.

Na drugim miejscu linię mety minęła dzisiaj Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:19), a na trzecim – Małgorzata Tuwalska (21:32). W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje niestartująca w dzisiejszym biegu Magdalena Święcka, a trzecie – Małgorzata Tuwalska. Szanse na podium ma jeszcze Julia Dias, która ma na koncie trzy starty, więc jeśli chce zająć miejsce w pierwszej trójce, musi wystartować w kolejnym biegu i ukończyć go w czołówce (przypominamy, że klasyfikowani są biegacze, którzy wystartują co najmniej 4 razy).

W rywalizacji mężczyzn z dużą przewagą wygrał wspomniany Michał Rolbiecki. Jego wynik to 16:59. Zawodnik z Wejherowa przypieczętował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. - Dzisiaj biegłem luźno od startu do mety. Szczerze mówiąc myślałem, że Łukasz Gurfinkiel mocniej pobiegnie, bo teoretycznie miał szanse mnie wyprzedzić w klasyfikacji końcowej. Biegłem bez zegarka, bo zapomniałem go zabrać i nie kontrolowałem tempa, dlatego jestem zaskoczony że tak szybko wyszło. Możliwe, że gdybym widział międzyczasy i ktoś "zmusiłby" mnie do większego wysiłku, zbliżyłbym się do rekordu trasy – ocenił na mecie Michał Rolbiecki.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo zapewnił już sobie nieobecny dzisiaj Oskar Przysiężny. – To kolejna edycja, w której muszę uznać wyższość Oskara. Tak się ułożyło, że pierwsze biegi wypadały po moim roztrenowaniu, potem miałem kontuzję i dopiero teraz zaczynam się rozkręcać. Myślę, że w tej chwili walka byłaby ciekawsza. Ale nie zwycięstwo jest tutaj najważniejsze. Nawet gdybym nie „łapał” się na podium to i tak startowałbym w CITY TRAIL, bo w tym okresie takie biegi idealnie wpasowują się w przygotowania do sezonu wiosennego – podkreślił Michał Rolbiecki.

Jako drugi na mecie zameldował się Łukasz Gurfinkiel – 17:33, a trzeci – Wojciech Piwowarczyk – 17:35.

Kolejność w „generalce” to Oskar Przysiężny, Michał Rolbiecki i Łukasz Gurfinkiel.

Linię mety biegu głównego minęło w niedzielę 277 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 75 młodych sportowców.

Szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Trójmieście odbędzie się 13 marca. Natomiast 22 marca zapraszamy na ceremonię zakończenia cyklu, która będzie okazją do wręczenia nagród dla najlepszych zawodników oraz medali dla wszystkich, którzy ukończą minimum 4 biegi. Gala rozpocznie się o godz. 18:30. Miejsce - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia, budynek III, sala C.

Przypominamy, że jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto rozdamy karnety do klubu fitness Marlet.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni