Szczecin

Krzysztof Sawicki i Monika Andrzejczak najlepsi w szóstych zawodach w Szczecinie

01.03.2015

Krzysztof Sawicki i Monika Andrzejczak najlepsi w szóstych zawodach w Szczecinie

Podczas niedzielnych zawodów Grand Prix Szczecin CITY TRAIL, które zakończyły edycję 2014/2015 w Szczecinie, zwyciężyli Krzysztof Sawicki i Monika Andrzejczak. Krzysztof poprawił także mający ponad rok rekord trasy, jednak w klasyfikacji generalnej musiał ustąpić miejsca drugiemu dziś – Filipowi Janowskiemu. W rywalizacji pań to właśnie Monika Andrzejczak jest najlepszą w całym cyklu.

Wynik Krzysztofa Sawickiego to 17:06 (o 11 sekund lepszy niż dotychczasowy rekord trasy). Monika Andrzejczak wbiegła na metę w czasie 20:38. Krzysztof ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca, natomiast Filip Janowski wygrywał trzy razy i dwa razy był drugi (z czego do klasyfikacji liczą się cztery najlepsze starty), dzięki temu to on stanie na najwyższym stopniu podium. Monika wygrywała aż cztery razy, stawiając swoim rywalkom poprzeczkę bardzo wysoko. - Kłopoty ze zdrowiem uniemożliwiły mi startowanie w poprzedniej edycji. W tej, którą właśnie zakończyliśmy wygranie klasyfikacji generalnej postawiłam sobie za cel, tym bardziej, że Puszcza Bukowa to teren, który świetnie znam – mówi Monika. – W tym sezonie chciałabym poprawić rekordy życiowe na 10 km i w półmaratonie, co oznacza „złamanie” 37 minut na 10 km i wynik poniżej 1 godziny 23 minut na dystansie półmaratońskim - dodaje zawodniczka.

Nierozerwalną częścią naszego cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w nad Jeziorem Szmaragdowym i tym razem.

Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 19 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii (al. Piastów 17) o godz. 18:30. Tego dnia nagrodzeni zostaną najlepsi biegacze (pięć kobiet i pięciu mężczyzn w kategorii OPEN oraz trzy kobiety i trzy mężczyźni w każdej z sześciu kategorii wiekowych), a także najstarszy zawodnik w cyklu. Pamiątkowe medale odbiorą wszyscy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi. Zasłużone nagrody i medale otrzymają także zawodnicy CITY TRAIL Junior.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Szczecin CITY TRAIL, gdzie odbędzie się konkurs. 

WYNIKI biegu głównego znajdują się TUTAJ.

fot. Piotr Krawczuk