Szczecin

Szczecin: Janowski i Andrzejczak pewni wygranej w cyklu

15.02.2015

Filip Janowski i Monika Andrzejczak najlepszymi zawodnikami naszego cyklu! Oboje zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dzięki wygranej w niedzielnych zawodach.

Filip Janowski startował w czterech biegach. Wygrywał trzy razy, raz zajął drugie miejsce. Jego dzisiejszy wynik to 17:21. Identyczną sytuację ma Monika Andrzejczak, która również startowała cztery razy, z czego tylko raz przegrała z Pauliną Grzegórzek – najlepszą zawodniczką poprzedniego sezonu CITY TRAIL. Tym razem Monika pokonała 5-kilometrową pętlę w 20:15. Oba wyniki są minimalnie gorsze od rekordów trasy (wśród mężczyzn – Piotr Grzegórzek – 17:17, wśród pań – Monika Andrzejczak – 20:14).

Choć prognozy mówiły o wysokiej temperaturze, dzisiejszego dnia Jezioro Szmaragdowe przywitało biegaczy sporym przymrozkiem, który utrzymał się niemal do końca zawodów. Nie zabrakło jednak pięknego, niemal kalifornijskiego słońca, dzięki czemu humory zawodnikom dopisywały. - Jeszcze tak źle się nie czułem podczas biegu CITY TRAIL, ale okazało się, że zrobiłem najlepszy wynik na tej trasie – relacjonował na mecie jeden z biegaczy - Bartek.

Tradycją stało się, że po biegu CITY TRAIL każdy z zawodników otrzymuje słodki poczęstunek – rogaliki. Tym razem jako zdrowe urozmaicenie po Tłustym Czwartku, współorganizatorzy zawodów z klubu Puszczyk Bukowy – na mecie rozdawali pyszne jabłka ;)

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na czterech dystansach (od 300 metrów do 3 km) i w pięciu kategoriach wiekowych.

Ostatni  bieg CITY TRAIL w Szczecinie w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 1 marca. Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu. Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum cztery z sześciu biegów.

A jeszcze dziś wieczorem na wydarzeniu Grand Prix Szczecin CITY TRAIL na Facebooku odbędzie sie konkurs, w którym nagrodą będzie pas biegowy Salomon.