Szczecin

Olsztyn, Trójmiasto i Szczecin - startujemy w trzeci weekend października

03.10.2014

Olsztyn, Trójmiasto i Szczecin - startujemy w trzeci weekend października

Weekend 18-19 października będzie należał do Olsztyna, Gdańska i Szczecina. Jeśli jeszcze nie znacie szczegółów imprez w wymienionych miastach – zachęcamy do zapoznania się z tym newsem.

W sobotę, 18 października widzimy się nad Jeziorem Długim w OlsztynieElektroniczne zapisy do tego biegu trwają do końca dnia w środę, 15 października. Jeśli ktoś chce zapisać się od razu na cały cykl ma taką możliwość do końca dnia w sobotę, 11 października. Przypominamy, że karnet na 6 biegów kosztuje 50 zł. Opłata startowa za jeden bieg w pierwszym terminie (na 7 dni przed imprezą) wynosi 12,5 zł. Z kolei przed kilka następnych dni – od niedzieli do końca dnia w środę trzeba zapłacić 15 zł. Tradycyjnie będziecie mieć szansę zarejestrować się do biegu również w dniu imprezy (wtedy opłata startowa to 20 zł).

Trasa zawodów w Olsztynie pozostaje bez zmian względem roku ubiegłego. Start, meta i biuro zawodów będą zlokalizowane w pobliżu mostu nad Jeziorem Długim:

Z kolei w niedzielę, 19 października zorganizujemy aż dwa biegi – w Gdańsku, który wspólnie z Gdynią tworzy cykl Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL oraz w Szczecinie. W przypadku obu biegów osoby, które zapiszą się przez internet do końca dnia w niedzielę, 12 października zapłacą za bieg 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek, 16 października (tego dnia zamykamy elektroniczne zapisy w Gdańsku i Szczecinie) za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Do końca dnia w niedzielę, 12 października można także kupić karnet na cały cykl – 6 biegów za 50 zł.

Trasa Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w Gdańsku wygląda identycznie jak w poprzedniej edycji i jest zlokalizowana w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w pobliżu AWF:

Również piękna (choć wymagająca) szczecińska trasa nie uległa zmianie. Nadal biegamy nad Jeziorem Szmaragdowym (wjazd od ulicy Kopalnianej):

Przed każdym z biegów głównych na dystansie 5 km odbędą się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL JuniorZapisy do tych biegów odbywają się przez internet (termin zakończenia elektronicznej rejestracji jest identyczny jak w przypadku biegu głównego). Rejestracja młodych sportowców będzie odbywać się również w dniu zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana zawsze w biurze zawodów w dniu biegu.

Plan minutowy I biegu Grand Prix CITY TRAIL w Olsztynie, Gdańsku i Szczecinie:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów zawsze będzie zlokalizowane w okolicy startu biegu;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Dla przypomnienia prezentujemy terminarz całego cyklu:

Zapraszamy! :) 

fot. Tomasz Szwajkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni