Szczecin

Szczecińskie treningi nad Jeziorem Szmaragdowym

26.09.2014

Szczecińskie treningi nad Jeziorem Szmaragdowym

Pierwszy trening odbył się 21 kwietnia 2013 roku. Inspiracją była nasza akcja, wtedy odbywająca się pod nazwą zBiegiemNatury. Biegowe spotkania trwają w Szczecinie nieprzerwanie – co niedzielę o godzinie 10:00. Zapraszamy!

Treningi nad Jeziorem Szmaragdowym są prowadzone przez współorganizatorów cyklu Grand Prix Szczecin CITY TRAIL – klub Puszczyk Bukowy. – Zajęcia staramy się przygotować zawsze w ten sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. W zależności od osób, które się zjawią dzielimy się na grupy o różnym poziomie zaawansowania, przykładając największą wagę do tych osób, które biegają po raz pierwszy, kończąc na osobach, które łamią w maratonach 3 godziny, czy przygotowują się do biegów ultra. Zazwyczaj towarzyszy nam wspólna rozgrzewka, następnie każda grupa wykonuje swój trening, kończymy wspólnym rozciąganiem – opowiada Mateusz Osojca z Puszczyka.

Na treningach pojawiają się przeróżne akcenty biegowe i nie tylko: od siły biegowej, interwałów, długich wybiegań, po zajęcia typu "cross-fit". Bardzo często trening kończy się dodatkowymi grami czy zabawami sportowymi. - Staramy się również pomagać naszym uczestnikom w spełnianiu swoich biegowych marzeń, dlatego gdy wiemy, że wielu z nich planuje np. start w półmaratonie, już na kilka tygodni przed układamy treningi w ten sposób by byli jak najlepiej przygotowani – mówi Mateusz.

Na treningach pojawiają się ciągle nowi biegacze. Zazwyczaj jest parę osób dopiero zaczynających bieganie, jak i mocna grupa amatorów na bardzo wysokim poziomie. Nie brakuje też młodzieży w wieku szkolnym czy studentów.

Grupa jest otwarta, nie trzeba spełniać żadnych wymagań, nie trzeba mieć specjalnego stroju czy olimpijskiej kondycji! Wystarczy przyjść w niedzielę o godzinie 10:00 nad Jezioro Szmaragdowe w Puszczy Bukowej (ulica Kopalniana).

Nie musimy chyba pisać, że zajęcia są także świetną okazją do przygotowania się do naszego jesienno-zimowego cyklu i poznania trasy :) A pierwszy bieg w Szczecinie już 19 października.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni