Szczecin

Szybkie bieganie w Szczecinie

30.03.2014

Szybkie bieganie w Szczecinie

Małżeństwo Paulina i Piotr Grzegórzek najlepsi podczas ostatniego biegu Grand Prix Szczecin zBIegiemNatury. Oboje zdominowali także klasyfikację generalną. Gratulacje!

Wynik Pauliny z niedzielnego biegu na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Szmaragdowym to 20:58. Piotr pobiegł 17:17, o niemal minutę poprawiając rekord trasy! Szybkiemu bieganiu sprzyjała piękna pogoda i chęć jak najlepszego pokazania się podczas zakończenia cyklu.

W zawodach startowali także młodsi biegacze, dla których przez cały cykl organizowaliśmy biegi pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Warto dodać, że od samego rana Puszcza Bukowa przywitała biegaczy niezliczona liczbą żab z pobliskiego jeziora, które właśnie się "żabią" (lęgają).

W Szczecinie od samego początku powstał zwyczaj kończenia biegu przy ognisku. Tak było i tym razem. Spora część zawodników, została po biegu, by spędzić czas przy ognisku, racząc się upieczonymi kiełbaskami i świeżymi bułkami. Zawody przeobraziły się w rodzinny piknik.

Ostatni bieg nie oznacza pożegnania, bowiem przez zawodnikami jeszcze ceremonia zakończenia z rozdaniem nagród (5 najlepszych kobiet i 5 najlepszych mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz po 3 kobiety i 3 mężczyzn w kategoriach wiekowych) i wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi. Nagrody i medale odbiorą również najmłodsi biegacze, którzy startowali w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Ceremonia odbędzie się 8. kwietnia (wtorek) o godz. 18:30 w Sali konferencyjnej Akademii Morskiej. Do zobaczenia!