Szczecin

W niedzielę ostatnie zawody w edycji 2013/2014

20.03.2014

W niedzielę ostatnie zawody w edycji 2013/2014

W niedzielę (30.03) zawodami w Gdyni i Szczecinie zamkniemy sportową część cyklu w edycji 2013/2014. Elektroniczne zapisy do obu biegów trwają do końca dnia w czwartek (27.03).

Elżbieta Tuwalska, Małgorzata Tuwalska i Martyna Warda – te panie powalczą o zwycięstwo w trójmiejskiej edycji cyklu. Wśród mężczyzn prowadzi Łukasz Gurfinkiel, ale szanse na pokrzyżowanie mu szyków mają nadal Oskar Przysiężny i Daniel Formela.

Z kolei w Szczecinie już dziś wiemy, że zwyciężczynią zostanie Paulina Grzegórzek. Sytuacja w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn rozstrzygnie się dopiero w niedzielę. Największe szanse na wygraną mają Mateusz Rodewald i Piotr Grzegórzek. Do rywalizacji może włączyć się także Krzysztof Pokrzywiński.

Elektroniczne zapisy do niedzielnych zawodów trwają do końca dnia w czwartek (27.03). Po tym terminie dopisanie się do listy zawodników będzie możliwe jedynie w dniu biegu w biurze zawodów. Tradycyjnie zapraszamy także młodszych biegaczy do uczestnictwa w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury składa się z 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym i wziąć udział w rozdaniu nagród (w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych) oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w co najmniej 4 biegach. Ostatni – 6 bieg nie jest jednak zamknięciem cyklu, bowiem oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się podczas oddzielnych ceremonii zakończenia (w każdym mieście), o których poinformujemy podczas niedzielnych biegów.

Plan minutowy zawodów w Gdyni i Szczecinie:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów zawsze będzie zlokalizowane w okolicy startu biegu;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;
ok. godz. 11:18 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

W Gdyni zawody odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (w okolicy GOSiR), z kolei w Szczecinie - nad Jeziorem Szmaragdowym. Trasy w obu miastach przebiegają przez tereny Lasów Państwowych.

Sponsor tytularny