Szczecin

Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury – coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć

02.03.2014

Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury – coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć

W niedzielę (2.03) odbyły się 5. zawody w ramach cyklu Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury. Najszybszy okazał się debiutujący w zawodach w Puszczy Bukowej Krzysztof Sawicki (17:48). Wśród pań równych sobie nie miała pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Paulina Grzegórzek.

Po niedzielnym biegu niewiele zmieniło się w rywalizacji panów – największe szanse na wygraną ma Mateusz Rodewald, który wbiegł na metę jako 3. Natomiast wśród pań swoją dominację potwierdziła Paulina Grzegórzek (20:42) – zwyciężczyni wszystkich 5. biegów. – Nie ukrywam, że nieco trudniej jest się zmotywować do biegania ze świadomością, że mam już wygraną „w kieszeni”, ale w zasadzie w żadnym biegu nie miałam okazji do „ściągania” się, więc dzisiejszy bieg niczym nie różnił się od poprzednich – powiedziała na mecie Paulina, która ma za sobą przeszłość zawodniczą – startowała w barwach szczecińskiego MKL.

Przed biegiem głównym startowali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Niesamowicie miło jest obserwować, jak wiele energii wkładają w rywalizację!

Ostatni w edycji bieg odbędzie się 30. marca. Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane nagrody i wręczone medale, dla wszystkich którzy ukończą co najmniej 4. z 6. biegów odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. Ceremonia jest zaplanowana na środek tygodnia i godziny popołudniowe. O szczegółach będzie można przeczytać wkrótce na naszej stronie.

Trasa Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury w części przebiega przez tereny Lasów Państwowych.

Sponsor tytularny