Szczecin

W niedzielę czas na Gdańsk i Szczecin

16.02.2014

W niedzielę czas na Gdańsk i Szczecin

W niedzielę w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku i nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie zakończymy 5. kolejkę naszego leśnego cyklu. Internetowe zapisy do obu biegów trwają do końca dnia w czwartek (27.02).

Sytuacja w czołówce cyklu w Trójmieście (przypomnijmy, że zawody odbywają się na przemian w Gdańsku i Gdyni) wygląda bardzo ciekawie. Wśród panów na pierwszym miejscu z taką samą liczbą punktów – 5 - są Łukasz Gurfinkiel oraz Oskar Przysiężny (zwycięzca poprzedniej edycji). Obaj mają jednak na koncie po trzy starty. Rywalizacja pań wygląda równie interesująco. SiostryElżbieta i Małgorzata Tuwalskie mają na koncie po 8 punktów, które zdobyły w czterech startach. Z kolei Martyna Warda, która wygrywała w trwającej edycji dwa razy, „odpuściła” dwa biegi, więc żeby zostać sklasyfikowaną musiałaby biegać w zarówno w niedzielę, jak i w ostatnich zawodach. Dopiero wtedy będzie jasne, czy będzie sklasyfikowana.

W rywalizacji panów w Szczecinie prowadzi Mateusz Rodewald. Tuż za jego plecami jest Piotr Grzegórzek. Natomiast wśród pań liderką jest Paulina Grzegórzek, która już po czwartym biegu zapewniła sobie zwycięstwo w „generalce”.

Każdy, kto nie zdąży zapisać się za pomocą elektronicznego formularza, może to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. Również w biurze zawodów będzie możliwość zapisania młodszych zawodników do startu w cyklu "Dzieciaki zBiegiemNatury".

Plan minutowy zawodów w Gdańsku i Szczecinie:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów zawsze będzie zlokalizowane w okolicy startu biegu;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;
ok. godz. 11:18 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Trasy w obu miastach przebiegają przez tereny Lasów Państwowych.

Widzimy się w niedzielę! :)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni