Szczecin

Szczecin „zamknął” pierwszą kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury!

10.11.2013

Szczecin „zamknął” pierwszą kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury!

Pierwsze zawody Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury, które odbyły się w niedzielę, 10 listopada były zarazem ostatnimi w pierwszej kolejce zawodów naszego ogólnopolskiego cyklu. Miejscem zawodów były ścieżki Puszczy Bukowej, która znana jest z dużej ilości wzniesień. Dodatkowo pobliskie Jezioro Szmaragdowe dopełniało prawdziwie naturalnego klimatu.

Zawody tradycyjnie rozpoczęło młodsze pokolenie w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”, które rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał niecałe dwa lata!

O godzinie 11 na trasę ruszyli zawodnicy startujący w biegu głównym. Nie ma co ukrywać, że frekwencja na poziomie blisko 200 osób była miłym zaskoczeniem, ale wiemy również, że to jeszcze nie wszystko na co stać Szczecin.

Na starcie pojawili się zawodnicy tacy jak Piotr Grzegórzek – czołowy polski triathlonista czy Grinius Gediminas - Litwin biegający górskie ultramaratony, drugi zawodnik tegorocznego Biegu Siedmiu Dolin. Wśród pań można było zobaczyć Paulinę Włodarek – również znaną wszystkim Szczecinianom triathlonistkę.

Bieg w Szczecinie wygrał Krzysztof Pokrzywiński z Polic z wynikiem 18:42 co świadczy o tym, że trasa nie należała do łatwych. Wśród Pań zwycięstwo odniosła wspomniana wcześniej Paulina Włodarek z czasem 23:07.

Po biegu wszyscy uczestnicy zebrali się przy ognisku, żeby upiec kiełbaskę i wymienić się wrażeniami z trasy. Wszystko to sprawiło, że atmosfera po biegu była naprawdę miła. Uzupełnieniem było losowanie fantów.

Kolejny bieg w Szczecinie już 8 grudnia. Czekamy na Was! ;)