Szczecin

Inauguracja sezonu w Szczecinie za nami!

24.10.2021

Inauguracja sezonu w Szczecinie za nami!

To już ósma edycja naszego cyklu w Szczecinie! Pierwszy z pięciu biegów sezonu odbył się w pięknej, jesiennej aurze. Rywalizację nad jeziorem Szmaragdowym wygrali Joanna Woźniak i Adrian Wilk – oboje są triathlonistami. Linię mety biegu głównego przekroczyło 427 osób, w tym 144 kobiety. 

Nasza szczecińska trasa CITY TRAIL poprowadzona jest ścieżkami Puszczy Bukowej. Aż 2 z 5 kilometrów to podbiegi, zatem biegacze startujący w zawodach muszą liczyć się z tym, że wyniki osiągane na mecie dalekie są od ich rekordów życiowych. Z drugiej strony start na wymagającej trasie to olbrzymia satysfakcja i świetny trening.

- Jestem po roztrenowaniu, więc bieganie na tej trasie dzisiaj lekkie nie było, ale dobrze wiedzieć, na czym się stoi. Moim celem jest poprawianie wyniku z miesiąca na miesiąc, tak by na ostatnich zawodach edycji uzyskać wynik około minuty lepszy – mówiła po biegu najszybsza z kobiet, zwyciężczyni edycji 2019/2020 naszego cyklu w Szczecinie – Joanna Woźniak. Jej dzisiejszy wynik to 18:52. Drugie miejsce zajęła Ewelina Kowalik (20:26), a trzecia była Małgorzata Szabałowska (20:49).

Czas zwycięzcy dzisiejszego biegu - Adriana Wilka - to 17:46. Drugą lokatę wywalczył dzisiaj Stanisław Golański (czas 17:55), a trzeci był Paweł Szymański (17:57).

Nasze zawody to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 135 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Terminy kolejnych biegów w Szczecinie to 21 listopada, 19 grudnia, 6 lutego i 6 marca. Wszystkie odbędą się na trasie nad jeziorem Szmaragdowym. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w marcu. Nasze szczecińskie biegi wspiera Miasto Szczecin.

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

fot. Jarosław Dulny


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni