Szczecin

Szczecin rozpoczął drugi tydzień naszego lipcowego cyklu

26.07.2021

Pierwsze zawody drugiego tygodnia i jednocześnie szóste w tegorocznej odsłonie cyklu odbyły się 26 lipca, w Szczecinie. Zwycięzcą został zaledwie dziewiętnastoletni Paweł Gadomski, z czasem 17:09. Drugie miejsce wywalczył Wojciech Piwowarczyk (17:33), a trzeci był Tomasz Waszczuk (18:31), który ukończył wszystkie biegi CITY TRAIL w Szczecinie, a było ich ponad 40. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Dudzińska (wynik 21:59). Drugą lokatę wywalczyła Justyna Grzywaczewska (22:12), a trzecie miejsce zajęła Sabina Jachnik (23:51). Bieg główny ukończyło 201 zawodników.

- Magia CITY TRAIL działa. Miałem w ostatnim czasie kilka nieudanych startów, na dłuższych i krótszych dystansach, a dzisiaj jakby ktoś zdjął ze mnie zaklęcie. To był dobry bieg! – mówił po zawodach jeden ze stałych bywalców CITY TRAIL - Marcin Krześniowski.

Nad Jeziorem Szmaragdowym biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział ponad 40 młodych sportowców.

Szczecińską odsłonę naszych zawodów wspiera Miasto Szczecin.

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.