Szczecin

Szczecin w pogoni za Poznaniem

30.03.2020

Szczecin jest drugą siłą w naszym cyklu. Średnia frekwencja na poziomie 694 osób przy limicie 800 zawodników w pojedynczym biegu to dla nas satysfakcjonujący wynik. Edycja 2019/2020 przyniosła mnóstwo emocji – w zasadzie w każdym biegu notowaliśmy rekordy trasy.

Szczecińska rywalizacja rozpoczęła się 20 października 2019, a zakończyła 23 lutego 2020. W pięciu biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 1114 unikalnych biegaczy, którzy linię mety mijali 3468 razy. Kobiety stanowiły ponad 40 % wszystkich zawodników, którzy pojawili się w Puszczy Bukowej. Największym biegiem był ten rozegrany w listopadzie – 746 uczestników, a średnia frekwencja to 694 osób. Sklasyfikowanych (a więc takich, którzy wzięli udział w co najmniej trzech biegach) zostało 771 biegaczy.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Bartosz Nowicki. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Minko, trzecie – Andrzej Pańko. Tuż poza podium znalazł się Daniel Troć, a piąte – ostatnie z nagradzanych miejsc wywalczył Adrian Wilk. Wśród kobiet triumfowała Joanna Woźniak, drugą lokatę wywalczyła Paulina Grzegórzek, trzecie miejsce zajęła Natalia Gulczyńska, czwarte – Ewelina Kowalik, a na piątym uplasowała się Beata Białek. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły: BNOW Sports Team, Waszczuk Team / Fehlau Run Team oraz KB Hermes Gryfino.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Liczba unikalnych biegaczy to 411, a liczba osobostartów – 1209. Średnia frekwencja wyniosła 242 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 263 młodych sportowców. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się bieg listopadowy – wzięło w nim udział 255 zawodników.

- Szczecin jest naszą drugą siłą - średnia frekwencja wyniosła w minionej edycji 694 biegaczy. Niezwykle cieszy nas także wysoki poziom sportowy. Choć wyniki osiągane przez szczecińskich zawodników trudno porównywać z tymi w innych lokalizacjach, ze względu na bardzo urozmaiconą trasę w Puszczy Bukowej, to śmiało mogę powiedzieć, że zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn mamy się czym pochwalić. Zwycięzca klasyfikacji generalnej - Bartosz Nowicki to znakomity średniodystansowiec, który odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Najlepsza z pań – Joanna Woźniak to z kolei bardzo utalentowana, zaledwie 18-letnia zawodniczka, która poprawiała rekord trasy czterokrotnie - zaznacza Piotr Książkiewicz, pomysłodawca cyklu CITY TRAIL, który powstał w 2010 roku w Poznaniu.

Biegi CITY TRAIL w Szczecinie są współfinansowane przez Miasto Szczecin.