z

Szczecin

Szczecin znów z rekordami!

23.02.2020

Szczecin znów z rekordami!

Michał Oliwa i Joanna Woźniak zwyciężyli w dzisiejszych zawodach w Szczecinie, a przy tym oboje poprawili rekordy naszej trasy nad Jeziorem Szmaragdowym - Michał zameldował się na mecie z wynikiem 16:27, a Joanna – 18:52. Linię mety biegu głównego minęło 594 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 200 młodych sportowców. 

Michał Oliwa to znakomity triathlonista, aktualny mistrz Polski na dystansie sprinterskim. 23-latek debiutował w CITY TRAIL przed miesiącem, zajmując drugie miejsce – za plecami Bartosza Nowickiego – poprzedniego rekordzisty trasy. Dzisiaj to Michał okazał się być lepszym.

- W tym roku staram się częściej kontrolować formę w trakcie przygotowań do sezonu triathlonowego, stąd CITY TRAIL w moim planie treningowym. W triathlonie zawodowym na dystansach sprinterskim i olimpijskim trasy biegowe są zazwyczaj poprowadzone po asfalcie, mimo to  starty przełajowe bardzo mi odpowiadają. Poza tym lubię przetrzeć się na zawodach startując z biegaczami, a biegając tutaj w trakcie przygotowań do zawodów docelowych urozmaicam półroczne żmudne treningi – podkreślił na mecie zwycięzca dzisiejszych zawodów.

Drugi na mecie dzisiejszego biegu - Bartosz Nowicki zapewnił sobie tym startem wygraną w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to tym razem 16:53. Medalista halowych mistrzostw Europy w Paryżu na 1500 m z 2011 roku podkreślił po dzisiejszych zawodach, że cieszy się z wygranej Michała Oliwy, bo sam czuje się już bardziej trenerem niż zawodnikiem i bawi się sportem, ale… nie składa broni i jeśli tylko będzie miał możliwość wystartować w marcowych zawodach, postara się powalczyć o poprawienie swojego najlepszego wyniku, a być może także rekordu trasy.

- Na pewno nie zapomnę już butów startowych, co zdarzyło mi się dzisiaj – śmiał się na mecie Bartosz Nowicki. – Chciałbym bardzo wyraźnie powiedzieć, że to niesamowite uczucie, że wygrałem tę edycję CITY TRAIL, bo jest wielu młodych, dobrych biegaczy w Szczecinie, a jednak nadal – mając już prawie 36 lat – mogę pościgać się z nimi.

Trzecie miejsce w męskiej rywalizacji zajął dzisiaj Konrad Ulajdziński (17:23). Wśród kobiet najszybszą była wspomniana już Joanna Woźniak, która tym samym została zwyciężczynią końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (wynik 19:56). Jako trzecia na metę wbiegła Paulina Grzegórzek (czas 20:36).

Nasze biegi w Szczecinie są poprowadzone na pętli nad Jeziorem Szmaragdowym Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Widok. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu zorganizujemy 30 marca. Biegi CITY TRAIL w Szczecinie są współfinansowane przez Miasto Szczecin.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Jarosław Dulny


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni