z

Szczecin

Znów rekordowo szybko w Szczecinie!

19.01.2020

Znów rekordowo szybko w Szczecinie!

Bartosz Nowicki i Joanna Woźniak po raz kolejny poprawili własne rekordy trasy w Puszczy Bukowej w Szczecinie! Oboje znali już smak zwycięstwa w CITY TRAIL w tej edycji – Bartosz dotychczas zwyciężał dwa razy, Joanna – trzy. Ich dzisiejsze rezultaty to 16:36 i 18:54. Bardzo dobre warunki przycięgnęły nad Jezioro Szmaragdowe 745 dorosłych i 243 młodych sportowców.

Bartosz Nowicki to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników startujących w CITY TRAIL – w skali ogólnopolskiej. Jego obecność i regularne starty podnoszą prestiż naszej imprezy i jednocześnie są dowodem na to, że nawet po zakończeniu kariery lekkoatletycznej można biegać na bardzo wysokim poziomie i mieć z tego dużo radości.

- Myślę że pozytywny wynik tej dzisiejszej konkurencji to efekt naszej grupowej pracy. Jako trener współpracuję z Natalią Gulczyńską, Joanną Woźniak - rekordzistką trasy,  ostatnio do naszych treningów sprawności biegowej dołącza Michał Oliwa – znakomity i utytułowany triathlonista - jego trener - Jakub Czaja to mój serdeczny kolega, a czasami na treningu mamy gościnnie rekordzistę Polski na dystansie 1500 m i brązowego medalistę mistrzostw świata z Doha z 2019 roku - Marcina Lewandowskiego. W takiej grupie aż chce się trenować i ja jako aktywny trener chcę być również przykładem dla tych zawodników - podkreśla 14-krotny medalista mistrzostw Polski, brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w Paryżu na 1500 m (2011) – Bartosz Nowicki. - Im jestem starszy tym bardziej mnie bawi i kręci bieganie w terenie. Uznaję cykl biegów CITY TRAIL za dobry sprawdzian i świetną formę szkolenia zawodników. Proszę zobaczyć jaką progresję na tych biegach z miesiąca na miesiąc robi Asia Woźniak i Natalia Gulczyńska - dla biegaczy na średnich i długich dystansach biegi przełajowe to znakomity trening. Myślę że każdy z nas jest w stanie pobiec jeszcze szybciej na tej trasie. Bo za miesiąc lub dwa kiedy nastąpi transfer siły i wytrzymałości oraz "wyostrzymy" się prędkościowo, a dodatkowo temperatura powietrza wzrośnie do 15-20 stopni, dopiero wtedy będzie idealny czas na ustanowienie rekordów. Zawodnicy naszej grupy są teraz w okresie akumulacji i dużych obciążeń, więc tym bardziej cieszą mnie pozytywne wyniki.

Drugie miejsce – również ze znakomitym rezultatem - zajął dzisiaj wspomniany Michał Oliwa (wynik 16:39), a trzeci na mecie zameldował się Wojciech Piwowarczyk (czas 17:01).

Najszybsza wśród kobiet – rekordzistka trasy - Joanna Woźniak – uzyskała wynik 18:54 – o 21 sekund lepszy niż w grudniu. Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Natalia Gulczyńska (wynik 19:43). Jako trzecia na metę wbiegła Ewelina Kowalik (czas 20:02).

Nasze zawody w Szczecinie są poprowadzone ścieżkami Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Widok. Kolejny bieg jest zaplanowany na 23 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 15 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu kilku tygodni od zakończenia części sportowej.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Jarosław Dulny


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni