z

Szczecin

W Szczecinie z rekordami trasy

24.11.2019

W Szczecinie z rekordami trasy

5-kilometrowa trasa w Puszczy Bukowej, na której rozgrywane są nasze zawody jest wyjątkowo wymagająca. Stając na starcie nie można spodziewać się rekordów życiowych, ale już swoich własnych rekordów na tej pętli – jak najbardziej. Dzisiejsze zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach, co zaowocowało znakomitymi rezultatami zwycięzców. Najszybszy na mecie – Arkadiusz Minko uzyskał wynik 17 minut i 24 sekundy. Najlepsza z pań – Joanna Woźniak – dotarła do mety dokładnie 2 minuty później.

Arkadiusz Minko zwyciężył również w październikowym biegu. Tym razem za rywala miał Bartosza Nowickiego – znakomitego średniodystansowca, który odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej (m.in. w 2011 roku w Paryżu został brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Europy na dystansie 1500 m). Mimo zakończenia stadionowej kariery, Bartosz utrzymuje świetną dyspozycję – w dzisiejszym biegu pobiegł przełajowe 5 km w czasie 17:30. Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Pańko (czas 18:03).

Przechodząc do najszybszych pań – wspomniana już Joanna Woźniak to zaledwie 18-latka. Przed miesiącem była druga, tym razem z 13-sekundową przewagą pokonała najlepszą w październiku Paulinę Grzegórzek (jej dzisiejszy wynik to 19:37). Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Gulczyńska (20:15).

Nasz cykl to nie tylko ściganie – często na wysokim poziomie. To również odskocznia od codzienności, okazja do poznania nowych osób. – CITY TRAIL zrzesza fajną grupę ludzi - wszyscy jesteśmy z jednego świata, nie ma zazdrości, zawiści, wnikania w życie prywatne. Te biegi są dobre nie tylko dla ciała, ale także zdrowe dla głowy – podkreśla jedna ze stałych uczestniczek naszego cyklu – Ewa Świercz. – Biegam tutaj od 2016 roku. Kiedy zaczynałam, byłam, jak dziecko błądzące we mgle. Wiele informacji znalazłam właśnie dzięki CITY TRAIL – jak się ubierać, jakich butów używać itd. Mimo, że trasa jest niezmiennie wymagająca, to wracam chętnie – dla tej satysfakcji na mecie. To, że mamy najtrudniejsze 5 km w całym cyklu to dla nas wyróżnienie – co tam przebiec 5 km w Poznaniu, czy Warszawie – spróbujcie sił u nas!

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 731 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 257 młodych sportowców.  

Następny bieg w Puszczy Bukowej jest zaplanowany na 22 grudnia, a kolejne: 19 stycznia, 22 lutego, 15 marca. Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Piotr Krawczuk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni