z

Szczecin

Gdynia i Szczecin na start!

19.11.2019

Gdynia i Szczecin na start!

W niedzielę, 24 listopada widzimy się w Gdyni oraz Szczecinie. Obie lokalizacje charakteryzują się wymagającymi, ale bardzo malowniczymi trasami, których pokonanie daje mnóstwo satysfakcji! Zapraszamy do przczytania newsa z najważniejszymi informacjami przedstartowymi.

INFORMACJE DLA OBU MIAST

ZAPISY W DNIU ZAWODÓW

Rejestracja na nasze biegi jest możliwa zarówno przez internet, jak i w dniu zawodów. Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na 4 dni przed zawodami, zatem dla drugiego biegu zarówno w Trójmieście, jak i Szczecinie są otwarte do środy (20 listopada, do godz. 23:59). Po tym terminie rejestracja do niedzielnych biegów będzie możliwa w biurze zawodów, a opłata startowa to 30 zł w biegu głównym i 10 zł w biegach dzieci (w biurze nie ma możliwości wykupienia karnetu na cały cykl).

PLAN MINUTOWY

Harmonogram niedzielnych biegów:

  • 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • 9:20 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m
  • 9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m
  • 10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km
  • 11:00 - start biegu głównego na 5 km

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Klasyfikacja drużynowa, czyli dodatkowa motywacja do regularnego i szybkiego biegania! W naszym cyklu zespoły składają się z 4 osób – każda z nich musi ukończyć min. 4 biegi (w jednym mieście). Podczas gal kończących sezon wręczamy nagrody dla trzech najlepszych teamów w każdym z miast.

Zgłaszanie drużyn jest możliwe od 15 września do dnia drugiego biegu edycji w danym mieście, a więc dla Trójmiasta i Szczecina czas mija w niedzielę, o godz. 23:59. Osoba tworząca drużynę (wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać z menu znajdującego się po prawej stronie opcję „Zapisy drużyn”) automatycznie zostaje Kapitanem, a to oznacza, że ma za zadanie m.in. rozesłać zaproszenia do drużyny.

Aktualnie mamy zgłoszonych ponad 350 drużyn w skali całego cyklu, ale część z nich nie spełnia podstawowego warunku – liczy mniej niż 4 osoby, więc przypominamy Kapitanom, że ich zadaniem jest także przypilnowanie, aby każdy z zaproszonych biegaczy przyjął zaproszenie i dodatkowo miał na swoim koncie wpisaną nazwę drużyny.

Więcej informacji o klasyfikacji zespołowej znajdziecie TUTAJ oraz w punkcie 7 (podpunkt C) naszego regulaminu.

INFORMACJE LOKALNE DLA TRÓJMIASTA

FUNKCJONOWANIE BIURA ZAWODÓW

Odbiór pakietów startowych dla osób startujących w niedzielnym biegu będzie możliwy 24 listopada, w godz. 8:30-10:30. Biuro zawodów będzie mieściło się w okolicy startu i mety zawodów –  na skraju ulicy Spokojnej w Gdyni (dokładna lokalizacja) – możliwy jest TYLKO osobisty odbiór pakietu

Zakupione dodatki będą do odbioru w niedzielę - na stanowisku oznaczonym tabliczką „GADŻETY”. Będziecie mogli zgłosić się po gadżety zarówno przed biegiem, jak i już po zawodach.

TRASA

Trasa niedzielnego biegu prowadzi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w dzielnicy Mały Kack w Gdyni (start i meta znajdują się na skraju ulicy Spokojnej). Jest bardzo urozmaicona, nie brakuje podbiegów i zbiegów. Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

PARKINGI

Duży parking znajduje się przy cmentarzu na ulicy Spokojnej, skąd do biura zawodów jest około 200 metrów.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane trójmiejskiej odsłonie naszych biegów. Zachęcamy, by do niego dołączyć i aktywnie w nim uczestniczyć.

INFORMACJE LOKALNE DLA SZCZECINA

FUNKCJONOWANIE BIURA ZAWODÓW

Odbiór pakietów startowych dla osób startujących w niedzielnym biegu będzie możliwy 24 listopada, w godz. 8:30-10:30. Biuro zawodów będzie mieściło się w okolicy startu i mety zawodów – na Polanie Widokowej (dokładna lokalizacja) – możliwy jest TYLKO osobisty odbiór pakietu.

Zakupione dodatki będą do odbioru w niedzielę - na stanowisku oznaczonym tabliczką „GADŻETY”. Będziecie mogli zgłosić się po gadżety zarówno przed biegiem, jak i już po zawodach.

TRASA

Trasa nad Jeziorem Szmaragdowym jest urozmaicona, w całym cyklu jest jedną z najbardziej wymagających. Przebieg trasy zmienił się od poprzedniej edycji jesienno-zimowej. Start, meta i biegowe miasteczko zostały przeniesione na Polanę Widokową. Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

PARKINGI

Bezpłatne miejsca parkingowe w okolicy ulicy Kopalnianej są ograniczone (to kilkadziesiąt miejsc), dlatego zachęcamy do skorzystania z płatnego parkingu (10 zł/dzień) znajdującego się przy Hotelu Panorama (ul. Radosna 60, ok. 1,2 km od biura zawodów).

FABRYKA WSPÓLNYCH PASJI

Podczas niedzielnego biegu zapraszamy wszystkich ojców i ich pociechy do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Nationale-Nederlanden. W Fabryce Wspólnych Pasji przed i po biegach będzie można poddać się pomysłowym i zabawnym metamorfozom pod okiem stylisty, wybrać i spersonalizować koszulki ze śmiesznymi napisami, a na koniec zapozować do wspólnego zdjęcia w fotobudce oraz zakręcić specjalnym kołem pomysłów i wygrać oryginalne upominki. Główny cel organizacji strefy to pobudzanie ojców do kreatywności i zachęcenie do szukania wspólnych pasji. A skoro już o pobudzeniu mowa, to warto skosztować świeżo parzonej kawy, którą w namiocie obok Fabryki Wspólnych Pasji przygotowywać będą profesjonalni bariści.

ODDAJ KARMĘ, ODDAJ GŁOS

Podczas niedzielnych zawodów (w godz. 9:30-12:00) będzie z nami zaprzyjaźniona ekipa Puszczyka Bukowego. Tym razem chłopacy wystąpią w niecodziennej roli – zorganizują zbiórkę kociej karmy dla Szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zbiórka będzie bezpośrednio do samochodu – ok. 300 m od startu (ul. Kopalniana) - szukajcie puszczykowych flag! :) Przy okazji będziecie mogli także oddać głos na przywrócenie fotanny-pomnika Sediny na pl. Tobruckim w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Informacje o projekcie znajdziecie na profilu Powrót Sediny.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE  dedykowane szczecińskiej odsłonie naszych biegów. Zachęcamy, by do niego dołączyć i aktywnie w nim uczestniczyć.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości – zapraszamy do przeczytania FAQ

Do zobaczenia!

fot. Krystian Gąciarski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni