z

Szczecin

Otwarcie Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej

13.11.2019

Otwarcie Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej

Blisko 200 osób wzięło udział w inauguracji pierwszego w Puszczy Bukowej Zielonego Punktu Kontrolnego, która odbyła się 9 listopada. Organizatorami wydarzenia byli: Nadleśnictwo Gryfino, Fundacja ENEA oraz Klub Bno Szczecin.

Zwiedzanie Puszczy Bukowej "metodą na orientację" to świetny sposób na samotny wypoczynek, relaks w parze, rodzinne popołudnia czy rywalizację w gronie przyjaciół. W poszukiwaniu punktów można iść, truchtać lub biegać. Można to robić za dnia lub w nocy. Przy każdej pogodzie (za wyjątkiem wichur, burz, ulewnych deszczy i innych ekstremalnych zjawisk). Należy jednak pamiętać, że punkty znajdują się w lesie i zawsze obowiązuje mierzenie sił nad zamiary, dostosowywanie ubioru do warunków terenowych, posiadanie apteczki i telefonu z naładowaną baterią na wypadek zagubienia.

Na czym polega zabawa? Na odnalezieniu w lesie wspomnianych już punktów kontrolnych i potwierdzeniu obecności przy nich. Nieodłącznym elementem zabawy są mapy o trzech stopniach trudności - łatwa, średnia i trudna (dostępne TUTAJ). Punkty kontrolne to z kolei nic innego jak drewniane, oznakowane i ponumerowane słupki z perforatorami służącymi do potwierdzania obecności "na punkcie". Przed wyjściem na trasy należy zapoznać się z Regulaminem Zielonego Punktu Kontrolnego w Puszczy Bukowej.

Więcej o Zielonych Punktach Kontrolnych w innych częściach Polski - www.zielonypunktkontrolny.pl.

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni