z

Szczecin

Pobiegliśmy w Puszczy Bukowej!

20.10.2019

Pobiegliśmy w Puszczy Bukowej!

685 osób pobiegło w pierwszym biegu edycji w Szczecinie, a zwycięstwo odnieśli Arkadiusz Minko i Paulina Grzegórzek. Licznie stawili się także młodsi biegacze - w CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 300 uczestników! Do zobaczenia 24 listopada!

Arkadiusz Minko biega w CITY TRAIL od edycji 2016/2017. Ma na koncie drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak nigdy nie wygrał biegu w Puszczy Bukowej. – To dla mnie historyczny dzień, bo po raz pierwszy zwyciężyłem w CITY TRAIL – spełniło się takie moje małe marzenie. Znałem moich dzisiejszych rywali, znałem zmodyfikowaną trasę, bo biegłem nią w letniej edycji, więc wiedziałem, gdzie przyspieszyć, gdzie się schować, gdzie zwolnić, co było moją przewagą i dało wynik, który widzimy na zegarze – mówił tuż po biegu najszybszy zawodnik. Jego czas to 17:38.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Andrzej Pańko (18:09). Trzecią lokatę wywalczył Piotr Grzegórzek (18:26).

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Paulina Grzegórzek pokonała trasę w czasie 19:40. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (19:55), a trzecie – Beata Białek (20:30).

Następny bieg w Puszczy Bukowej jest zaplanowany na 24 listopada. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 22 grudnia, 19 stycznia, 22 lutego, 15 marca. Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Piotr Krawczuk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni