z

Szczecin

Rekord trasy kobiet w Szczecinie

17.02.2019

Rekord trasy kobiet w Szczecinie

Szczecińska trasa jest najbardziej urozmaiconą ze wszystkich w naszym cyklu, a w trwającej edycji należy też do najciekawszych z perspektywy rywalizacji wśród czołowych zawodników. Walka o końcowe zwycięstwo potrwa do ostatniego biegu. Dzisiaj w Puszczy Bukowej najlepsi to Szymon Belgrau oraz Monika Jackiewicz.

Wynik, jaki osiągnął dzisiaj zwycięzca – Szymon Belgrau to 16:13. Drugą lokatę wywalczył Artur Olejarz (czas 16:23), a trzeci był Arkadiusz Minko (17:48). W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu jest Artur Olejarz, ale walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse zwycięzca dzisiejszego biegu – Szymon Belgrau.  

- Rywalizacja ułożyła się dzisiaj podobnie, jak przed miesiącem – na końcu pierwszego podbiegu, po około 500 metrach od startu zaatakowałem i prowadzenia nie oddałem aż do mety. Natomiast w przeciwieństwie do tego, co było miesiąc temu, dzisiaj cały czas czułem oddech Artura na plecach, na ostatnim podbiegu był dosłownie dwa kroki za mną. Marcowa walka o wygraną w klasyfikacji generalnej będzie zatem bardzo ciekawa, kto wie – być może nawet zostanie okraszona rekordem trasy – podkreślił na mecie zwycięzca dzisiejszej rywalizacji – Szymon Belgrau.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Monika Jackiewicz, która tym samym przybliżyła się do wygranej w generalce. Warunek konieczny to udział Moniki w marcowym biegu. Dzisiejszy wynik 26-letniej zawodniczki - 19:14 – to rekord trasy kobiet w Puszczy Bukowej. Drugie miejsce zajęła dziś Paulina Grzegórzek (czas 19:44) – aktualnie liderka klasyfikacji generalnej (jako jedyna z czołowych zawodniczek ma na koncie już cztery biegi), a trzecią lokatę wywalczyła Joanna Woźniak (20:12). Na triumf w klasyfikacji generalnej nadal ma szansę nieobecna dzisiaj Natalia Gulczyńska.

W biegu głównym uczestniczyło tym razem 674 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 223 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Szczecinie odbędą się 24 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 1 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT (Aleja Piastów 45).

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Jarosław Dulny


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni